Konta bankowe · Opinie i Oceny · Konto Witalne w BNP Paribas: Konto 5,8% + Pożyczka 0%

Konto Witalne w BNP Paribas: Konto 5,8% + Pożyczka 0%

Opinie (0)

bnp paribas

BNP Paribas Bank Polska zachęca klientów do zakładania „Konto Witalne”. Konto Witalne to pakiet produktów, w tym – darmowa pożyczka w wysokości jednej pensji. Oraz korzystnie oprocentowane konto oszczędnościowe.

BNP Paribas daje możliwość wyboru pakietu, który najbardziej odpowiada potrzebom i możliwościom klienta. Przygotował ich aż cztery:

  • konto z Pakietem S (darmowe, z możliwością otrzymania nieoprocentowanej pożyczki, ale bez opcji założenia konta WIĘCEJ oszczędnościowego, klient musi też wykupić pakiet assistance jest odpłatny) ;
  • konto z Pakietem M (możliwe jest skorzystanie z darmowej pożyczki, dostępne jest jedno konto WIĘCEJ oszczędnościowe, bezpłatny pakiet assistance, zaś za prowadzenie rachunku trzeba zapłacić 6,5 zł miesięcznie);
  • konto z Pakietem L (można skorzystać z nieoprocentowanej pożyczki, można założyć dwa konta WIĘCEJ oszczędnościowe, assistance jest darmowy, a za rachunek zapłacimy miesięcznie 15 zł);
  • konto z Pakietem XL (takie same możliwości, jak w przypadku konta XL, opłata za rachunek jest indywidualnie negocjowana).

Wszystkie cztery pakiety dają możliwość zaciągnięcia nieoprocentowanej pożyczki w wysokości jednej pensji (nie więcej jednak niż 7,5 tysiąca złotych). Pożyczka jest nieoprocentowana, a za jej udzielenie bank nie pobiera prowizji. Jak to jednak bywa z bankowymi promocjami, i w tym wypadku klient powinien liczyć się z haczykami, i dokładnie studiować dokumenty bankowe.

Najprostsze Konto Witalne można założyć, jeśli miesięczne wpływy – z pensji lub działalności gospodarczej – wynoszą 1,5 tysiąca złotych. Jednak z nieoprocentowanej pożyczki można skorzystać, jeśli nasze wpływy wyniosą przynajmniej 2 tysiące złotych. Jeśli w grę wchodzi umowa o pracę i wynagrodzenie – bank nie poprzestaje na deklaracjach. Potrzebne będzie zaświadczenie z miejsca pracy i jednocześnie przelewanie całego wynagrodzenia na konto we francuskim banku. Osoby prowadzące działalność gospodarczą również muszą udokumentować swoje miesięczne dochody i zadeklarować kwotę, jaka co miesiąc będzie trafiać na Konto Witalne. Nie można przesadzić z deklaracjami, bo jeśli pieniędzy będzie mniej niż 80 proc. zadeklarowanej kwoty, pożyczka przestanie być darmowa.

Zresztą ta zupełna darmowość też jest problematyczna . Maciej Samcik, dziennikarz Gazety Wyborczej, ustalił, że bank dolicza do każdej raty ubezpieczenie kredytu – obowiązkowe . A więc pożyczka jest tania, ale nie – darmowa. A istnieje niebezpieczeństwo, że może być może nie droga, ale też – nie tania. Jeśli pieniądze nie wpłyną w terminie na konto – choćby z winy pracodawcy, oprocentowanie pożyczki zostaje podniesione do 12 proc. – i takie pozostaje do końca spłaty. Podobnie dzieje się wówczas, gdy dochody (z pracy etatowej lub z prowadzonej działalności gospodarczej) spadają poniżej 80 proc. początkowej wartości.

Atutem Konta Witalnego (w jego trzech wariantach) jest bez wątpienia wysokooprocentowane „Konto WIĘCEJ oszczędnościowe” – 5,8 proc. w skali roku do kwot 15 tys. złotych (w wariantach L i XL można założyć dwa takie konta).

Konto Witalne w BNP Paribas: Konto 5,8% + Pożyczka 0% - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
4 na 5
1 głosów
1 2 3 4 5Opinie, oceny, komentarze (0 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »

Skomentuj jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !