Konta bankowe · Opinie i Oceny · Mistrzowskie Konto Osobiste w Polbanku: tani i wysokooprocentowany ROR

Mistrzowskie Konto Osobiste w Polbanku: tani i wysokooprocentowany ROR

Opinie (2)

polbank

Czy nowe konto osobiste jest naprawdę mistrzowską propozycją? Bez wątpienia rachunek ten wyróżnia się na tle konkurencji wysokim oprocentowaniem środków – charakterystycznym raczej dla kont oszczędnościowych.

Bank reklamuje przede wszystkim wysokie oprocentowanie nominalne (do 6 proc.) i możliwość zwolnienia z opłaty za prowadzenie rachunku. Przelewy internetowe (krajowe) są darmowe, bezprowizyjne są też wypłaty z ponad 2000 bankomatów Polbanku i Euronetu w całym kraju.

Darmowa jest karta debetowa wydawana do rachunku, zaś do końca września 2011 roku można bez prowizji otrzymać debet kredytowy, czyli tzw. Linię Wspierającą.

Bank daje też możliwość skorzystania ze specjalnych usług medycznych w ramach pakietu MediKomfort – cena najtańszego z nich to 25 zł miesięcznie!

Co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujemy się na założenie „Mistrzowskiego Konta Osobistego” ?

Przede wszystkim oprocentowanie 6 proc. dotyczy kwot od 500 do 20 000 zł. Jeśli na koncie jest mniej niż 500 złotych, środki są nieoprocentowane. Oprocentowanie kwot powyżej 20 tysięcy złotych wynosi 3 proc. rocznie. Taki poziom oprocentowania będzie obowiązywać do 31 stycznia 2012 roku. Od lutego oprocentowanie spadnie z 6 proc. do 3 proc. Ale uwaga! Jeśli na rachunek będzie trafiać pensja w określonej w regulaminie wysokości, albo klient będzie miał oprócz rachunku dwa inne produkty Polbanku, oprocentowanie dla przedziału 500-20000 zostanie podwojone w stosunku do standardowej oferty.

Opłata za prowadzenie rachunku wynosi 6 zł miesięcznie. Jeśli jednak wykonamy minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do konta, zostanie nam ona zwrócona.

Wypłaty z bankomatów innych niż Polbank EFG oraz Euronet są płatne i kosztują 5 zł.

Plusem Mistrzowskiego Konta Osobistego niewątpliwie jest oprocentowanie środków. Minusem, w obliczu coraz szerszej oferty zupełnie darmowych wypłat ze wszystkich banków na całym świecie – ograniczenie bezprowizyjnych wypłat wyłącznie do bankomatów własnych i Euronetu.

Warto również pamiętać, że środki ulokowane w Polbanku EFG nie mają gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Są gwarantowane przez grecki odpowiednik naszej instytucji. Ale w dobie ogromnych zawirowań ekonomiczno-finansowych w Grecji każdy musi sam podjąć decyzję, czy te gwarancje uzna za wystarczające.

Mistrzowskie Konto Osobiste w Polbanku: tani i wysokooprocentowany ROR - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
3 na 5
3 głosów
1 2 3 4 5Opinie, oceny, komentarze (2 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
klientbanku klientbanku
25.12.2013. 18:48

ocen konto sam po tym co ja napisze

Jestem użytkownikiem tego konta od 5 lat i na początku nie miałem zastrzeżeń.
System się wieszał to fakt ale to się może każdemu zdarzyć.
Karta na podpis jest wydawana to fakt ale to tylko za pierwszym razem a potem już przychodzi na chip.
Można łatwo dostać linie kredytową na osobnym rachunku to był wielki plus.

A teraz minusy i to najważniejsze przez które zastanawiam się nad zamknięciem konta.
Podczas płatności w sklepie możecie dostać odmowę z systemu (to nic strasznego) podczas kolejnej próby może się okazać, że nie macie już środków na ten zakup bo wspaniały bank pobrał od was kwotę która za pierwszym razem dostała odmowę i zablokował ja na co najmniej 30dni.
UWAGA
To nie jest mój jedyny przypadek z taką sytuacją w tym banku od momentu gdy połączyły się dwa banki to jest wręcz nagminne nawet podczas wpłaty pieniędzy przez wpłatomaty jeśli nie macie zamiaru nosić ze sobą gotówki to odradzam zakładanie konta w tym banku.

Pozdrawiam "szczęśliwy" klient który ponownie czeka na odblokowanie moich 631zł w końcu muszę poczekać jeszcze tylko kilka dni ( chyba już 4 raz )


klient klient
02.05.2012. 12:53

szczerze odradzam polbank

Witam wszystkich szukających opinii o Polbanku. Byłam tam klientem kilka lat, do momentu kiedy zaczęły się problemy. W tym roku (2012) bank zmienił tabelę opłat i tam gdzie praktycznie nie było żadnych opłat pojawiły się (5 lub 10 zł za jeden przelew internetowy na własne konto). Tak wysokie opłaty i w ogóle opłaty za samodzielne i w domu wykonywane przelewy wydają mi się absurdalne. Poza tym obsługa. Niestety przynajmniej w moim mieście mało kompetentna. Popełnia błędy, do których zresztą się przyznaje, ale cóż z tego....transakcji cofnąć nie można. Co więcej ja ponoszę koszta tych pomyłek. Reklamacja nie przynosi rezultatów, bank odsyła do tabeli opłat. Zatem korzystajcie z konta mistrzowskiego lub innych jeśli taka wola, ale nie ufajcie pracownikom i pamiętajcie, że jeśli oni się pomylą to Wy poniesiecie koszta. Dobrze też studiujcie tabelę i zmiany, które się w niej pojawiają.


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !