Konta bankowe · Opinie i Oceny · Nest Bank Konto Walutowe - najtańszy rachunek w Euro? Recenzja i opinie.

Nest Bank Konto Walutowe - najtańszy rachunek w Euro? Recenzja i opinie.

Opinie (12)

nest bank

Coraz częściej podejmowane decyzje o emigracji sprawiły, że coraz większa liczba Polaków swoje zarobki przelicza w obcej walucie. Specjalnie dla nich Nest Bank przygotował najnowszą ofertę – konto walutowe bez granic, na które gotówka może wpływać w euro! Sprawdźmy, czy rzeczywiście jest to aktualnie najtańsza oferta konta walutowego prowadzonego w Euro oraz jakie ma opinie wśród klientów.

Nest Bank i jego konta

Nest Bank (wcześniej Bank SMART) jest młodym graczem na polskim rynku bankowym, a jednak już zdobył sobie rzesze klientów i wciąż wychodzi z nowymi propozycjami, zapełniając niszę na rynku usług i reagując na potrzeby współczesnych Polaków.

Oferta banku skierowana jest dla klientów mobilnych – wszystko ma być łatwe, proste, przejrzyste i zrozumiałe dla każdego klienta. Bank SMART został wprowadzony na rynek w czerwcu 2014 roku, przez FM Bank PBP SA. W Październiku 2016 r. miało miejsce połączenie z FM Bankiem i zmiana nazwy na Nest Bank. Dotychczas z myślą o potrzebach Polaków stworzył:

 • osobiste NEST Konto
 • firmowe BIZnest Konto
 • oszczędnościowe konto Nest Oszczędności dla klientĂłw indywidualnych i BizNest Oszczędności dla firm

Najnowsza propozycja konta walutowego Nest Banku skierowana jest do tych osób, które wyemigrowały za granicę , lecz nie chcą zakładać tam konta osobistego - choćby z tej prostej przyczyny, iż z trudem przyszłoby im zrozumienie wszystkich zawiłości zawartej w obcym języku umowy. Wszyscy zarabiający w euro powinni mieć możliwość oszczędzania właśnie w euro – Nest Konto Walutowe w Euro jest kontem bez granic, a więc wymagający numeru konta pracodawca zagraniczny może przesłać pracownikowi należną mu wypłatę w obcej walucie.

Z konta można korzystać w taki sam sposób jak z każdego innego w Polsce – wykonywać zagraniczne i krajowe przelewy, wypłacać gotówkę w dowolnych bankomatach i w razie potrzeby przewalutować dowolną kwotę ze swoich oszczędności. Bank – z myślą o tych osobach, które tymczasowo pracują za granicą, podczas gdy ich rodzina pozostała w Polsce – stworzył bowiem dodatkową możliwość utworzenia bezpłatnego Nest Konta w złotówkach. Dzięki temu pieniądze będą mogły wędrować pomiędzy kontami po bardzo korzystnym kursie euro , a upoważniony członek rodziny otrzyma kartę i będzie mógł korzystać z niej w razie potrzeby.

Konto walutowe Nest Bank - wady i zalety

Nowa oferta konta walutowego Banku Nest ma z pewnością wiele plusów:

 • otwarcie i prowadzenie konta walutowego jest bezpłatne i to bez względu na ilość wpłacanych na nie pieniędzy, czy wysokości płatności dokonywanych za jego pomocą
 • nie musimy zamawiać do konta karty płatniczej, a w przypadku, gdy się na to zdecydujemy, nie poniesiemy Ĺźadnej opłaty za jej prowadzenie
 • wypłaty we wszystkich bankomatach znajdujących się w strefie euro są darmowe
 • posiadacz konta będzie podlegał innym, znacznie lepszym niĹź standardowe, kursom przewalutowania posiadanych środkĂłw
 • rachunek moĹźna otworzyć bez zbędnych procedur – wystarczy dowĂłd osobisty lub paszport (wszystko odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej w sklepie Google Play i App Store lub poprzez wniosek dostępny na stronie internetowej)

W praktyce jednak wiele udogodnień zawiera w sobie jakiś ukryty „haczyk”. Podsumujmy więc wady jakie ma konto walutowe Nest Bank - oto nasza opinia:

 • karta do konta walutowego Nest Banku wydawana jest bezpłatnie, jeśli to nasza jedyna karta w tym banku – w przeciwnym wypadku wydanie karty będzie nas kosztować 5 euro
 • jeśli karta w euro nie jest naszą jedyną kartą w tym banku, zapłacimy rĂłwnieĹź opłatę roczną, w wysokości 5 euro
 • nie wszystkie zagraniczne przelewy walutowe są darmowe – bezpłatne są przelewy SEPA , natomiast przelew zagraniczny SWIFT to juĹź koszt 1 Euro
 • za aktywację usługi korzystnych przewalutowań będziemy musieli wnieść jednorazową opłatę w wysokości 1 euro
 • opłata za korzystanie z usługi korzystnych przewalutowań jest płatna i wynosi 0,3 euro miesięcznie

Nest Konto Waluta czy warto? Opinie końcowe.

Podsumowując, nowa propozycja Nest Banku jest na pewno korzystna dla wszystkich tych, którzy otrzymują wynagrodzenie w euro i nie chcą na razie podejmować decyzji o zakładaniu konta osobistego w obcym dla siebie kraju i na warunkach opisanych drobnym druczkiem w obcym języku. To dobry wybór dla tych, którzy nie będą mieli potrzeby posiadania drugiego konta osobistego w tym samym banku, w którym walutą zamiast euro będą złotówki i dla tych, którzy nie będą musieli wciąż wymieniać obu walut. Wówczas wszystkie pomysły banku są jak najbardziej korzystne i sensowne. Takie są nasze opinie oraz wielu klientów banku mających styczność z kontem.

Problem zaczyna się wtedy, gdy zaistnieje potrzeba przewalutowania oszczędności – za korzystny kurs zapłacimy bowiem dodatkowe pieniądze, natomiast nie wiadomo o ile korzystniejszy będzie on od standardowego. Nie wiadomo również jak wypłacić przewalutowanie w ten sposób pieniądze, skoro czynności takiej nie wspiera żaden kantor internetowy. Musimy więc albo przelać pieniądze z innego konta prowadzonego w euro, albo przelać pieniądze ze Nest Konta walutowego na konto prowadzone w złotówkach (gdy chcemy wypłacić polską walutę) i na odwrót (gdy chcemy wypłacić je w walucie europejskiej). Wszystko po korzystniejszym, lecz zależnym od aktualnych cen kursie.
Tradycyjnie prosimy o komentarze klientów, którzy mieli przyjemność testować konto walutowe Nest Bank. Wszystkie opinie są istotne.

Nest Bank Konto Walutowe - najtańszy rachunek w Euro? Recenzja i opinie. - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.5 na 5
27 głosów
1 2 3 4 5Opinie, oceny, komentarze (12 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Waldemar Waldemar
30.09.2017. 21:43

Przelew złotówek na konto walutowe.

Witam. Jak wygląda, czy jest możliwy przelew z polskiego konta na konto walutowe? Posiadam u was konto walutowe i zaszła właśnie taka okoliczność. Dziękuję.


Lekko rozczarowana Lekko rozczarowana
06.09.2017. 14:00

Konto walutowe

Konto walutowe działa bardzo dobrze, ALE ogromnym minusem jest, że gotówkę w innej walucie niż zł nie możemy wpłacić na konto. Jest to wielkie rozczarowanie, bo każdemu z podróży zostaje jakaś gotówka, więc jak możliwe, że bank, ktory chce istnieć na polskim rynku nie jest na to przygotowany???


jasmin jasmin
19.04.2017. 15:25

brak możliwości wypłaty w Polsce

Zgadzam się, że to konto ogólnie jest opłacalne, jednak dostrzegam jeden duży mankament: brak możliwości wypłacenia euro w Polsce. Wbrew pozorom euro potrzebne jest nie tylko za granicą, osobiście potrzebuję taniego konta, dzięki któremu mogłabym korzystać z kantoru internetowego i wypłacać euro w Polsce, a smart bank nie daje takiej możliwości. W oddziałach odmawiają wypłacenia euro i nie ma bankomatu, z którego można wypłacić euro z karty w euro. Euronet wypłaca euro tylko z kart złotówkowych po złodziejskim kursie, co się mija z celem...
Jest to duży minus tego konta. W innych bankach można wypłacić euro przynajmniej w oddziale.


michal michal
04.03.2017. 21:59

wyplaty za granica

niestety, te wyplaty za granica z bankomatu to nie do konca tak dziala.
mam karte w eur konto walutowe. chcialem wyplacic w Hiszpanii eur i wybralem bankomat nalezacy do banku Sabadell ktory za wyplate potracil mi 1.8 eur owszem, poinformowano mnie o tym przed zatwierdzeniem czynnosci ze sabadell sam z siebie pobierze te oplate ale coz mialem robic, potrzebowalem wyplacic te 50 eur. wiec to nie jest do konca tak ze wyplata jest darmowa z karta do konta walutowego uzywana za granica


xyz xyz
22.02.2017. 11:44

Czy przelewy SEPA są już naprawione?

Witam. Zastanawiam się na kontem w EUR. Czy naprawione są już te przelewy SEPA?


Camillios Camillios
16.11.2016. 18:26

minus konta walutowego

Konto walutowe w Nest Banku ma bardzo wiele zalet.Na pewno jest to bardzo dobra opcja dla tych, którzy pracują zza granicą i otrzymują wypłatę w danej walucie. Niestety bank nie przyjmuje w oddziale banku wpłat w obcej walucie.


EliKuc EliKuc
25.03.2016. 23:20

Niezawodny

Jestem bardzo zadowolona. Wszystko działa tak, jak w innych bankach, tyle, że za darmo.


Tomasz Tomasz
14.03.2016. 20:42

ing bank pobiera prowizje

Założyłem konto firmowe w ING kuszony ofertą braku prowizji od wypłat we wszystkich bankomatach i od przelewów. Po kilku miesiącach zaczęto pobierać prowizje od bankomatów, a potem od przelewów. Nie mogę uwierzyć, że tak można oszukiwać klientów. Mam konta w innych bankach i nic podobnego nie obserwuję.


yasko yasko
23.07.2015. 14:08

ja rĂłneiz polecam

ja również mogę pochwalić ten bank. bank smart. Na road tripa po europie jest idealny. Nie było problemów w żadnym kraju. piękna sprawa.


Haliszek Haliszek
21.07.2015. 20:56

Wreszcie bezpłątne konto walutowe z kartą

Od jakiegoś czasu pracuję za granicą i szukałem odpowiedniego dla siebie konta, na które mogłaby wpływać moja pensja.

Znalazłem dobre opinie o Smart Koncie EU i muszę przyznać, że są one słuszne.

Mogę z niego korzystać jak ze zwykłego konta w Polsce, mam darmowe przelewy europejskie i wypłaty z bankomatów w Eurolandzie, a co najważniejsze, mogę robić przewalutowanie po bardzo korzystnym kursie. Zdecydowanie polecam !


Jola69 Jola69
21.06.2015. 11:40

Smart Bank konto walutowe

Jak długo trzeba czekać na kartę bankomatowa i czy można zamówić np.2


tester tester
18.06.2015. 11:58

pozytywne wraĹźenia

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do Smart Konta EU.

Pracuję za granicą, potrzebowałem elastycznego konta w walucie euro, ale nie chciałem zakładać go w kraju w którym pracuję, tylko w Polsce.

Natknąłem się na pozytywne opinie o banku Smart i postanowiłem założyć tam rachunek walutowy.

Konto działa sprawnie, nie generuje żadnych opłat, zarządzanie nim przebiega prosto i wygodnie, nawet na tablecie i w telefonie.


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


8 + 2 =

Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !