Konta bankowe · Opinie i Oceny · Nest Bank Rodzinne Oszczędności - najlepsze konto do oszczędzania?

Nest Bank Rodzinne Oszczędności - najlepsze konto do oszczędzania?

Opinie (1)

nest bank

Czy konto oszczędnościowe Rodzinne Oszczędności w Nest Bank to najlepsze konto do regularnego oszczędzania dla rodziny? Bank, oprócz tradycyjnego oprocentowania (1,2%), oferuje coroczną premię w wysokości od 2% do 30%. Sprawdźmy, czy oferta ta jest opłacalna - ile można zyskać w rzeczywistości i pod jakimi warunkami.

Nest Bank powstał z przekształcenia dawnego Smart Banku i BIZ Banku i wkroczył na polski rynek w ostatnich dniach października. Jego oferta skupia się głównie na atrakcyjnie brzmiących ofertach rachunków oszczędnościowych oraz zupełnie darmowym koncie).

Środki klientów zabezpieczone są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, formalności związane z założeniem i prowadzeniem konta można dokonać drogą elektroniczną a sieć placówek stacjonarnych jest pojawiła się w miastach.

Prawdziwa konkurencyjność oferty podstawowego konta

Nest Konto jest bezpłatne w pełnym zakresie –jego założenie i prowadzenie nie generuje kosztów, nie pobierane są opłaty za kartę czy wypłatę środków z dowolnych bankomatów. Przelewy internetowe również.

Brak konieczności spełniania dodatkowych warunków, zapewnia użytkownikom swobodę. Założenie konta jest proste i nie wymaga wychodzenia z domu (jeżeli chcesz odwiedzić pobliską placówkę, to tam także masz możliwość podpisania umowy). Szczegółowa analiza konta osobistego "Nest Konto" została przedstawiona tutaj.

Nest Bank Rodzinne Oszczędności – ogólne zasady

Flagowym produktem do systematycznego oszczędzania, z którym bank wchodzi na rynek jest konto Nest Rodzinne Oszczędności .

Jego zasada opiera się na regularności wpłat o zadeklarowanej wysokości. Jeżeli spełnimy ten warunek, to możemy liczyć na premie w różnych wysokościach. Jej minimalna wartość to 2% zaś maksymalna 30%:

najlepsze konto oszczędnościowe wykres oprocentowania

Przewidywany okres oszczędzania to 5, 10 lub 15 lat.

Tutaj jednak pojawia się cała gama warunków, które nie każdy będzie w stanie spełnić.

Po pierwsze bank wprowadza zakres kwot, jakie można wpłacać (od 50 zł do 600 zł miesięcznie) a ich wysokość jest uzależniona od deklarowanego okresu oszczędzania .

Po każdym, zakończonym roku, bank wypłaca premię (warunkiem jej uzyskania jest regularność wpłat, min. 11 comiesięcznych wpłat w roku).

O wysokości bonusu decyduje deklarowany okres oszczędzania jak i ilość dzieci . Dlaczego?

Produkt został stworzony z myślą o rodzinach. Jeżeli dołączysz do promocji dzieci (tzn. powiadomisz o ich istnieniu bank) to możesz liczyć na wyższą premię zgodnie z poniższą tabelą:

premia za dzieci nest bank

Najwyższa premia na poziomie 30% jest osiągalna wyłącznie przy 15-letnim okresie oszczędzania przez rodzinę z minimum 4 dzieci.

Najbardziej opłacalne konto dla wielodzietnych rodzin

Pomimo, iż na pierwszy rzut oka oferta wydaje się bardzo atrakcyjna, to warto tutaj wymienić jej słabsze strony. Wspomniane uzależnienie wysokości premii od ilości dzieci jest dla niektórych klientów barierą nie do pokonania.

Kolejna kwestia to zamrożenie pieniędzy. Oczywiście możemy wypłacać je z konta ale tylko w wymiarze nadwyżki (czyli np. przyznanej po roku premii). W przeciwnym wypadku stracimy prawo do dodatkowych korzyści. Najprościej rzecz ujmując – wartość równa zadeklarowanej przez nas kwocie, pomnożona przez ilość miesięcy od momentu rozpoczęcia oszczędzania, musi być stale na koncie.

Niekoniecznie atrakcyjnie wygląda także kwestia podstawowego oprocentowania zgromadzonych środków. Obecnie kształtuje się ono na poziomie 1,2%.

Zakładając, iż takie same środki wpłacimy na lokatę 3%, to ostateczne wyliczenie (uwzględniające premię) nadal będzie wskazywać wyższy zysk na koncie Nest Rodzinne Oszczędności (kalkulacja dla rodziny z 1 dzieckiem) ale za cenę wieloletniego zamrożenia środków. Opcja ta wydaje się więc konkurencyjna dopiero dla rodzin wielodzietnych.

Jak zacząć oszczędzać na koncie Nest Rodzinne Oszczędności

By zacząć oszczędzać, trzeba założyć Nest Konto na stronie Nest Banku, a potem z poziomu bankowości internetowej konto Nest Rodzinne Oszczędności. Następnie należy zarejestrować swoje dzieci i już możemy oszczędzać. Dokładna procedura została przedstawiona na poniższym rysunku:

zakładanie nest rodzinne oszczędności

Opinia na koniec

Nest Bank chce na dłużej zatrzymać pieniądze klientów, proponując formułę premii lojalnościowej. Jednakże z wyliczeń wynika, iż najwyższy procent zysku (w statystycznej rodzinie) można wyciągnąć po roku oszczędzania . Czy kalkulacja ta nie sprawi, iż klienci będą zamykać konto po wypłacie pierwszej premii? Co o tym sądzicie?

Nest Bank Rodzinne Oszczędności - najlepsze konto do oszczędzania? - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
5 na 5
2 głosów
1 2 3 4 5Opinie, oceny, komentarze (1 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Pawe Pawe
23.03.2017. 09:03

Chyba bez sensu

Nie do końca rozumiem, to oprocentowanie rośnie na zasadzie sumowania znaczy że po 15 latach można mieć 30% wkładu? Oczywiście trzeba jeszcze pamiętać że wkład rośnie przez cały okres więc rzeczywisty zysk końcowego wkładu po 15 latach to będzie może z 15% ale nie chce mi się liczyć. Jeżeli dobrze rozumuję a wydaje mi się że dobrze bo przecież nie realne jest żeby bank dawał po 20% i więcej w skali roku, to jest to bez sensu bo konto oszczędnościowe ma 2.2% pomnożyć to przez 15 lat to będzie nawet więcej niż 30% i można wypłacać pieniądze kiedy się chce i nie trzeba spełniać żadnych warunków o dzieciach i regularnych wpłatach


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2017 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !