Konta bankowe · Konta Oszczędnościowe - RANKING 2018, PorĂłwnanie Oprocentowania

Konta Oszczędnościowe - Ranking, Porównanie Oprocentowania

konta bankowe oszczednoscioweKonta oszczędnościowe to wysoko oprocentowane konta bankowe, służące przede wszystkim do oszczędzania. Konto oszczędnościowe jest dużo bardziej elastyczne od lokaty – umożliwia wypłatę zgromadzonych pieniędzy w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Możliwe jest także w każdej chwili wpłacenie na rachunek dodatkowych pieniędzy. To zasadnicza przewaga kont oszczędnościowych nad lokatami, w których zgromadzony kapitał jest na ogół zamrożony na czas trwania lokaty. Rachunki oszczędnościowe prowadzone są za darmo , a w kilku bankach klient może nawet otrzymać do nich kartę płatniczą. Najlepiej oprocentowane rachunki oszczędnościowe przynoszą dziś podobny zysk do najwyżej oprocentowanych lokat. Oprocentowanie kont oszczędnościowych jest zmienne. Odsetki kapitalizowane są z reguły w okresie miesięcznym, ale już kilka banków ma w ofercie konta oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek (PolBank, mBank, MultiBank - lokaty jednodniowe). Dzienna kapitalizacja odsetek na koncie umożliwia uniknięcie podatku od zysków kapitałowych tzw. podatku Belki. Jeśli odsetki wypłacane w okresie dziennym nie przekraczają kwoty 2,49 zł, to dzięki zaokrągleniom podatkowym podatek nie jest pobierany - wówczas należny podatek od 2,49 zł to 0,38 zł, co po zaokrągleniu w dół wynosi 0 zł. Przed założeniem konta oszczędnościowego warto przede wszystkim zobaczyć porównanie kont oszczędnościowych i wybrać Najlepsze konto oszczędnościowe.

Poniżej zestawiono najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe:

Konta Oszczędnościowe - RANKING 2018, PorĂłwnanie Oprocentowania - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
2.25 na 5
4 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (10 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
bruno bruno
02.12.2017. 13:04

Konto oszczędnościowo

Konta oszczędnościowe są tak nisko oprocentowane, że ja nie widzę sensu w korzystaniu z nich. Z kolei pożyczki banki dają na tak niekorzystnych warunkach i z takim oprocentowaniem, że aż się wierzyć nie chce, że to ta sama instytucja co od lokat. Dlatego wolę oszczędzać sobie formalności i jak już potrzebuję.


Mariusz Mariusz
08.07.2017. 23:40

Konta oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe do bardzo fajna alternatywa do lokat.


ulllek ulllek
25.01.2016. 20:16

wymarzony cel

może dyskusja juz stara ale chce polecic konto w Raiffeisenie, oszczednościowe Wymarzony Cel.Bardzo fajna srawa, wystarczy ze masz tam jakiekolwiek konto i mozesz oszczedzac na co chcesz, bez zadnych wymogow ile odkladasz


kasia kasia
13.03.2015. 18:03

uwaga getin

Ludzie piszą że nie mogą wybrać swoich oszczędności , że składają zawiadomienia do prokuratury o kradzieżach i oszustwach, nawet byli pracownicy banku piszą że byli zmuszani do oszukiwania klientów podstawiając im fałszywe wykresy i dane, KNF wiedział o tym od 2011 roku ale nawet nie złożyli zawiadomienia do prokuratury,


max max
13.06.2011. 16:36

Oszustwa

Chciałem założyć konto oszczędnościowe z możliwościa przelewów internetowych gratis. Reklamuje się tla np. Volkswagen. Nie zaznacza tylko, że e-konto jest oprocentowane 0.10% czyli nic, a konto e-plu ma przelewy za 4zł. wpłacając 10000zł i wykonując 10 przelewów miesiącznie stracimy cały zysk i jeszcze dużo więcej. Dochodzą do tego jeszcze dziwne opłaty za wpłaty...:(
Nie mogę odszukać banku, który ma oprocentowanie>3,5%, przelewy gratis i prowadzenie gratis.
Każdy na czymś skubie.....


Albercik Albercik
20.05.2011. 10:38

Beznadzieja

BNP PARI umożliwia założenia konta oszczędnościowego tylko do 15 tys z takim atrakcyjnym wynagrodzeniem a co z tymi co mają 10x tyle ?? bez sensu te konta oszczędnościowe człowiek ma pieniądze i nawet nie można ich dobrze ulokować


miras miras
15.12.2010. 16:44

BNP Paribas Fortis - zdecydowany lider jesli chodzi o wysokosc oprocentowania

BNP Paribas Fortis z kontem WIĘCEJ Oszczędzającym lideruje od początku listopada.
Oprocentowanie tego konta to aż 5,8 proc. z możliwością ominięcia podatku dzięki kapitalizacji dziennej.
Obecnie żadna instytucja nie oferuje wyżej oprocentowanej lokaty, a BNP gwarantuje utrzymanie takiej stawki przez 12 miesięcy.
Niestety bank umożliwia założenie tylko jednego takiego konta, podczas gdy standardem na rynku jest już możliwość założenia co najmniej trzech rachunków. Oferta tez jest przeznaczona tylko dla nowych klientów.


MIrek MIrek
18.11.2010. 21:53

najwyzsze oprocentowanie

w moim prywatnym rankingu kont oszczednosciowych nr 1 to teraz bnp paribas fortis daja 5,*% z kapitalizacja dzienna. zaraz po fortisie jest open finance ze swoim darmowym kontem optymalnym - nie dosc ze open daje calkowicie darmowe konto jak np. mbank, ale ma ponad to najwyzej oprocentowane lokaty.


Mirek Mirek
11.08.2010. 23:15

Sierpniowe podsumowanie kont oszczędnościowych

Gdzie najlepiej ulokować 10 tysięcy, żeby nie zamrażać pieniędzy na lokacie bankowej? Z comiesięcznego podsumowania dotyczącego kont oszczędnościowych można wnioskować, iż na chwilę obecną najkorzystniejsze warunki dla takiej kwoty inwestycji zyskamy w Polbanku na Koncie Mocno Oszczędzającym, które stanowczo wybija się na tle konkurencji.

Porównując z poprzednim podsumowaniem właściwie w ofercie banków dotyczących oferty kont oszczędnościowych nie za dużo zaszło zmian. Bez zmian zostały propozycje Polbanku (5,5 pkt. proc. w skali roku), Meritum Banku (4,5 pkt. proc. w skali roku) i Kredyt Banku (4,3 pkt. proc. w skali roku), które to na dziś dają nam do zaproponowania najciekawsze warunki oprocentowania swoich kont. Obniżeniu oprocentowania uległy tylko propozycje EuroBanku i Banku DnB Nord, w obydwu bankach o takiej samej wielkości 0,2 pkt. proc..

W łatwy sposób spostrzec, iż nadal rachunki z dziennym naliczaniem odsetek przynoszą o wiele większe zyski dla swoich inwestorów niż tradycyjne produkty z miesięczną kapitalizacją odsetek od ulokowanych środków. Należy się spodziewać w kolejnych miesiącach wzrostu ilości propozycji pozwalających ominąć podatku Belki.


Marek Marek
14.05.2010. 11:57

Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe aktualnie

Witam.

Chcialbym zalozyc konto oszcednosciowe by potrzymac na nim troche kaski. Jaki bank oferuje najwyzej oprocentowane konto oszcednosciowe?
Z moich poszukiwan wynika ze najlepsze jest konto oszczednosciowe PolBanku - daja 5,5% , do tego maja kapitalizacje dzienna. Chyba zaden bank nie ma lepszego kont. Co tym sadzicie?

Pozdrawiam


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


4 + 2 =

Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !