Konta bankowe · Porady

Zaginał przelew bankowy - co robić?

przelew

Takie sytuacje prawie się nie zdarzają, bo przekazywanie pieniędzy za pomocą przelewów jest bezpieczne i wygodne. Jednak, podobnie jak w reklamie, w życiu „prawie” czyni wielką różnicę. Czasami dochodzi do sytuacji, że pieniądze przelane – giną. Na szczęście, nigdy nie dzieje się tak, że giną bez śladu.

Opinie (0)

Czy warto korzystać z debetu w koncie?

limi i debet

Debet w koncie to kredyt, który bank nam przyznał – najczęściej na rok, ale zwykle debet jest bez problemu odnawiany przez bank. Nie musimy składać nawet wniosku w tej sprawie. Jeśli nie zajdą nadzwyczajne okoliczności bank nie cofa debetu (taką okolicznością może być jednak brak regularnych wpływów na konto).

Opinie (2)

Polisolokaty to niskie zyski bez podatku

oprocentowanie polisolokat

Z ofert banków zniknęły już praktycznie lokaty z kapitalizacją dzienną: od 1 kwietnia 2012 roku każda lokata zostanie obłożona podatkiem Belki. Prawie każda. Bo przed podatkiem jak dawniej będą chronić polisolokaty. Jednak tylko nieliczne z nich dają zyski większe niż najlepsze, opodatkowane lokaty bankowe.

Opinie (0)

Co robić w sytuacji sporu z bankiem?

co robić

Każdy klient banku z pewnością przeżył (lub przeżyje) taką sytuację, w której czuje się przez bank: pokrzywdzony, oszukany, naciągnięty. Jakie mamy możliwości walczenia o swoje racje, jeśli dojdziemy do wniosku że strata jest zbyt duża, lub sytuacja wymaga jednoznacznej korekty ze strony instytucji?

Opinie (1)

Jak tanio i bezpiecznie przesłać pieniądze za granicę?

złote

Polacy, którzy wyjechali za granicę do pracy, często przekazują pieniądze rodzinom, pozostawionym w kraju. Bywają też sytuacje odwrotne: młody człowiek wyjeżdża za granicę na studia czy też staż, i liczy na wsparcie rodziny. Jak przekazać przesłać za granicę?

Opinie (1)

Kiedy opłaca się założyć konto walutowe?

waluta

Czy częste wyjazdy za granicę to dobry powód do założenia konta walutowego? Niekoniecznie. Eksperci przestrzegają, że tylko nieliczne banki wydają karty debetowe rozliczane w walucie, w jakiej prowadzony jest rachunek.

Opinie (1)

Lokata z połączona z funduszem: uwaga na ryzyko

wzrost

Lokata bankowa to produkt kojarzący się ze 100 procentowym bezpieczeństwem. Jednak banki mają w ofercie produkty, które tego bezpieczeństwa są pozbawione: nie gwarantują zysku, nie gwarantują nawet odzyskania całości zdeponowanych w banku pieniędzy. Jak to możliwe?

Opinie (0)

Jak bezpiecznie korzystać z bankomatu?

bankomat

Używanie bankomatu wydaje się bardzo prostą rzeczą. Ale zbyt często zachowujemy się przy nich lekkomyślnie. Np. zabieramy kartę, ale zostawiamy w maszynie pieniądze (a jeszcze częściej – wydrukowane pokwitowanie). Albo zapisujemy kod PIN wprost na karcie płatniczej. Niemożliwe? Ależ tak!

Opinie (1)

Konta z premią, rachunki na których można zarabiać

konto zarabiające

W układzie klient-bank to raczej ten drugi czerpie zyski. Klient, owszem, może zarobić na kontaktach z bankiem, powierzając mu swoje pieniądze. Ale czy można zarobić na bankowych produktach bez angażowania, przynajmniej bezpośrednio, własnej gotówki? Okazuje się, że tak. Choć – o czym warto pamiętać – zyski nie są wielkie, a jednocześnie – dość czasochłonne.

Opinie (1)

Darmowe pieniądze od banku?

darmowe pieniadze

Bank BNP Paribas kusi klientów bezpłatną pożyczką w wysokości jednomiesięcznej pensji. Na kredyt może liczyć każdy dotychczasowy lub nowy klient, którego miesięczne wynagrodzenie wynosi co najmniej 1.5 tys. zł netto.

Opinie (0)
Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !