Konta bankowe · Porady · Darmowe pieniądze od banku?

Darmowe pieniądze od banku?

Opinie (0)

darmowe pieniadze

Górny limit pożyczki w koncie BNP Paribas to 7,5 tysiąca złotych, i musi być ona spłacona od trzech miesięcy do dwóch lat. Bank zapewnia, że to kredyt bez prowizji, odsetek i dodatkowych opłat – pod warunkiem, że klient założy jedno z czterech oferowanych przez bank kont osobistych, będzie na nie przelewać pełne wynagrodzenie, i będzie realizować miesięcznie trzy transakcje bezgotówkowe kartą debetową.

Czy to się opłaca? Oczywiście – tak! Bo przecież zaciągając pożyczkę na 5 tys. zł netto po roku klient wewnętrzny oddać bankowi – przeciętnie – musi prawie 600 złotych więcej, zaś klient zewnętrzny – jeszcze kilkadziesiąt złotych więcej. Oferta francuskiego banku znajdzie zapewne wielu amatorów, którzy nieoprocentowany kredyt albo wykorzystają na konsumpcję (np. wymieniając sprzęt RTV, zamiast kupować go na kredyt ratalny), lub nawet założą lokatę i zarobią na odsetkach. Nie będą to oczywiście wielkie sumy, ale niewątpliwie – będzie to czysty zysk (jeśli raty spłacać będziemy z bieżących środków).

Nieoprocentowanym kredytem kuszą również inne instytucje finansowe. W Banku Millennium, Citi Handlowym i Lukas Banku klient, który ma uruchomiony limit kredytowy w koncie osobistym może skorzystać z nieoprocentowanego zadłużenia przez siedem dowolnych (niekoniecznie następujących po sobie) dni w miesiącu. Z kolei Raiffeisen Bank pozwala swoim klientom zapożyczyć się bez odsetek na kwotę do tysiąca złotych.

Aby skorzystać z nieoprocentowanego zadłużenia w każdym z czterech banków najpierw należy uruchomić kredyt odnawialny. W najkorzystniejszej sytuacji są klienci, którzy taki kredyt już mają (nie płacą prowizji za uruchomienie). Oczywiście – w takim przypadku raczej trudno mówić o sensowności pożyczania z banku pieniędzy i lokowania ich na jedno czy kilkudniowych lokatach – chyba, że w grę wchodzą poważne, kilkudziesięciotysięczne sumy. Tylko wówczas takie operacje mogłyby mieć ekonomiczny sens. Niedotrzymanie przez klienta warunków – np. spóźnienie się o jeden dzień z przelaniem pieniędzy na konto – powoduje bowiem przykre konsekwencje w postaci naliczenia pełnych odsetek od sumy pożyczonych od banku pieniędzy.

Warto pamiętać, że darmowe kredyty są przede wszystkim zabiegiem marketingowym i mają przyciągać do banku nowych klientów. Klienci zaś mogą z nich korzystać dla podreperowania budżetu domowego, zaś próby zarabiania na takich kredytach mają bardzo ograniczony zasięg.
Opinie, oceny, komentarze (0 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »

Skomentuj jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !