Konta bankowe · Porady · Konta z premią, rachunki na których można zarabiać

Konta z premią, rachunki na których można zarabiać

Opinie (1)

konto zarabiające

Jeśli ktoś chce się zabawić w legalny bankowy oscylator – czyli zarabianie na pieniądzach banków – powinien zacząć od wyboru właściwego konta osobistego. Niektóre banki „płacą” za to, że na nasz rachunek będzie co miesiąc spływać wynagrodzenie.

Np. jeśli wybierzemy Konto z Podwyżką w Banku BGŻ , możemy liczyć na 1 proc. premii (maks. 50 zł). Warunek? Trzy płatności kartą, która kosztuje 5 zł miesięcznie. Przy dochodach 5 tys. zł netto możemy zarobić 45 zł na czysto.

Comiesięczne przelewy pensji ceni również BNP Paribas , który proponuje darmowy kredyt konsumpcyjny w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia (maks. 7,5 tys. zł). Na taką – rzeczywiście darmową - pożyczkę mają szanse klienci o dochodach nie niższych niż 2 tys. zł netto. Francuski bank, podobnie jak BGŻ, wymaga również wykonania trzech transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do ROR-u. Lokując 5 tys. zł pochodzące z bezpłatnego kredytu na rachunku oszczędnościowym oprocentowanym według stawki 4 proc. w skali roku przy kapitalizacji dziennej po miesiącu otrzymujemy blisko 16,5 zł zysku netto.

Jeśli stworzymy sieć rachunków bankowych (i nie wymknie się nam ona spod kontroli), możemy żonglować pieniędzmi. Przekazując tysiąc złotych miesięcznie do Banku Millenium na Dobre Konto możemy – po wykonaniu jednej transakcji kartą – możemy odzyskać 3 proc. (do 50 złotych) wydatków w supermarketach, sklepach spożywczych i na stacjach paliw.

Nawet 30 złotych za tankowanie (4 proc.) odda Meritum Bank . Warunek – konto, z wpływem 1,5 tysiąca złotych, i jedna transakcja kartą.

Na zwrot części wydatków mogą również liczyć między innymi właściciele rachunków w Alior Banku (Konto zakupowe) i BZ WBK (Konto Wydajesz&Zarabiasz) .

Bank Ochrony Środowiska i internetowy oddział Getin Banku (Getin Online) płacą za transakcje. BOŚ płaci od 1 do 3 zł za wykonywanie przelewów, zleceń stałych, płatności kartą powyżej 100 zł (debetową i kredytową) czy nawet zaciągnięcie pożyczki gotówkowej. Getin Bank, podobnie jak BOŚ, płaci za transakcje kartami. A dodatkowo premiuje (1 zł) przelew przychodzący z wynagrodzeniem, spłatę karty czy nawet założenie lokaty.

Alior Bank płaci natomiast – i to duże sumy – za rekomendacje. Polecają usługi banku można zarobić nawet tysiąc złotych – jeśli „przyprowadzi się” klientów, którzy skuszą się na kredyt hipoteczny (bank ma wysokie marże, więc może to być trudne). Skuteczne zarekomendowanie rachunku osobistego daje zarobić 50 zł. „Skuteczność” oznacza przelew wynagrodzenia (min. 1 tys. zł) i wykonanie co najmniej jednej płatności kartą w ciągu 60 dni od założenia konta. Alior płaci 0,8 proc. kwoty każdego kredytu gotówkowego lub konsolidacyjnego (nie ma ograniczenia kwoty), który zostanie zaciągnięty za naszym pośrednictwem.

Eksperci radzą, by z możliwości, jakie stwarzają banki, chcąc przyciągnąć nowych klientów, korzystać z umiarem. I przede wszystkim ważyć, czy czas poświęcony na wyszukiwanie promocji, dokonywanie przelewów jest wart kilkunastu czy kilkudziesięciu (w porywach) złotych miesięcznie. Zwłaszcza, że zyski możemy osiągać wtedy, gdy spełnimy regulaminowe warunki – czyli poniesiemy koszty. Bank nie daje pieniędzy zupełnie za darmo. Zawsze płacimy.
Opinie, oceny, komentarze (1 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Janusz30 Janusz30
02.09.2011. 13:22

Dobre konto wygrywa

Wg mnie dobre konto banu millenium to chyba najlepsze obecnie konto premiowe.
Daje wiele za niewiele :)
1000 zł na miesiąć wpływ i 1 transkacja karta, uprawnia nas do
calkowicie darmowego konta i karty oraz dodarmowych wszystkich bankomatów

No i oczywiście zwrot 3% opłat za zakupy kartą


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !