Konta bankowe · Konta Bankowe - Porównanie Kont Osobistych edycja 2015 r.

Konta Bankowe - Porównanie - Prześwietlamy tabele opłat i prowizji w bankach

lupa

W naszym porównaniu kont osobistych - wzięto pod uwagę najlepsze konta bankowe na rynku dla osób pełnoletnich. Z bogatej oferty banków wyselekcjonowano najtańsze konta. Porównanie zawiera najistotniejsze cechy konta bankowego m. in.: opłaty i prowizje za prowadzenie konta, opłaty za użytkowanie karty debetowej do konta, koszty przelewów krajowych do innych w banków, koszty wypłat z bankomatów . W zestawieniu, przy każdym koncie zamieszono link do pełnego opisu danego konta (wystarczy kliknąć w nazwę konta, a otworzy się nowe okno).
Jest także link do strony z pełnym zestawieniem opłat i prowizji w postaci ikony -

Banki mają w swojej ofercie różne konta dostosowane do potrzeb różnych grup klientów. Dlatego przeprowadziliśmy też inne porównania w zależności od rodzaju konta bankowego. Jeśli jesteś studentem i szukasz taniego konta bankowego dla studenta przejrzyj porównanie kont studenckich. Natomiast jeśli jesteś osobą niepełnoletnią (poniżej 18 lat) zobacz porównanie kont młodzieżowych. Jeśli szukasz konta do oszczędzania o wysokim oprocentowaniu zobacz porównanie kont oszczędnościowych. Z kolei jeśli szukasz taniego konta walutowego zwróć uwagę na konta walutowe - porównanie. Jeśli szukasz konta bankowego dla swojej firmy koniecznie zobacz porównanie kont firmowych.

Czerwonymi znaczkami zostały dodatkowo wyróżnione najtańsze konta w danym miesiącu .

Ostatnia aktualizacja porównania : Czwartek 26 marzec 2015 r.

Bank Konto/ Zobacz szczegóły Prowadz. konta
[zł/mies.]
Użytkow. karty
[zł/mies.]
Przelew przez Internet - Elixir [zł] Wypłaty z bankomatów Promocje i dodatki Załóż konto / Pełna tabela opłat
najtańsze konto
Konto Direct 0 0 / 7 1 0 0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce HIT: 100 zł premii za otwarcie konta - promocja trwa do 18 maja 2015 r.
(zasady promocji)

Oprocentowanie 3% na koncie oszczędnościowym

Najlepsza bankowość mobilna w rankingu "Przyjazny Bank Newsweeka 2014"

Limit zadłużenia w koncie do do 50 000 zł

Program rabatowy Bankujesz-Zyskujesz
Załóż
najlepsze konto
Konto osobiste T-Mobile 0 0 0 0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie Promocje do 500 zł dla abonentów sieci komórkowej T-Mobile:

Mapa Okazji - aplikacja z rabatami
Załóż
dobre konto
eKONTO mobilne 0 4 / 0 13 0 0 zł - Euronet, BZ WBK S.A., Planet cash4you, eCard
3% min. 5 zł, max 9 zł - pozostałe
Zniżki do 55% w ponad 3000 sklepów przy płatności kartą Załóż
iKonto 9 / 0 8 6 / 0 9 0 0 zł - BNP Paribas (zawsze)
0 zł - pierwsze 4 wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych
3 zł - każda kolejna wypłata
3% zwrotu za zakupy w internecie i płatność kartą przez PayU Załóż
Pakiet Standard 0 0 0 Wszystkie bankomaty w Polsce:
0 zł - wypłaty powyżej 400 zł
1.5 zł - wypłaty poniżej 400 zł
- Załóż
Konto Godne Polecenia 0 7 0 0 zł - BZ WBK
1 zł - Bank Millenium
5 zł - pozostałe
- Załóż
dbNET 0 5 / 0 2 0 0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie Załóż
Konto Rozsądne 8 / 0 3 9 / 53 0 0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie Zwrot 3% wydatków na zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach Załóż
Konto Wyższej Jakości 12 / 0 4 0
0 0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce 5 lat gwarancji niezmienności warunków (0 zł za konto, kartę oraz wszystkie operacje i usługi) Załóż
Konto Inteligo 0 4 / 0 5 0 0 zł - PKO BP, BZ WBK, eService, 4.5 zł - pozostałe - Załóż
Konto 360 8 / 0 6 7 / 0 6
0 0 zł - Millennium
1 zł - BZ WBK, Cash4you
5 zł - pozostałe
0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie 6
Załóż
Lubię To Konto 0 6 / 07 0 0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce Zwrot 3% wydatków na zakupy kartą przez 12 miesięcy, jednak nie więcej niż 50 zł miesięcznie Załóż
Konto Kapitalne 9.99 0
0 0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce Załóż
Konto PROSTO oszczędzające 4 3 0 0 zł - BZ WBK, Credit Agricole
5 zł - pozostałe
- Załóż
Konto za Zero 6.90 / 0 10 2.90 / 0 11
na rok
0 0 zł - PKO BP, eService, BZWBK
3% min 5 zł - pozostałe
- Załóż
Citione 20 / 0 12 0 0 0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie - Załóż

1 Konto Direct ING - Opłata nie jest pobierana jeżeli dokonano transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę: minimum 200 zł w okresie miesiąca liczonego od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca. Opłata nie jest pobierana w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 13-18 lat.
2 dbNET Deutsche Bank - w przypadku wykonania przez Klienta przy użyciu karty VISA Electron transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 200,00 zł w ciągu miesiąca kalendarzowego, Klient otrzymuje rabat w wysokości 5 zł.
3 Konto Rozsądne Alior Bank - wymagane wpływy na konto z tytułu wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium, w przeciwnym przypadku od drugiego miesiąca prowadzenia konta bank będzie pobierać dodatkową opłatę za kartę debetową w wysokości 4 zł / mies. oraz opłatę za prowadzenie konta w wysokości 8 zł / mies. i nie będzie wypłacał zwrotu 3% wydatków na zakupy.
4 Konto Wyższej Jakości Alior Bank - opłata nie jest pobierana w przypadku miesięcznych wpływów na konto w wysokości min. 2 500 zł/mies. z innego banku lub z konta firmowego prowadzonego w Alior Banku, lub na rachunku których zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe wykonane kartą na kwotę min. 700 zł/mies. W miesiącu, w którym żaden z powyższych warunków nie zostanie spełniony, bank pobierze opłatę za prowadzenie konta w wysokości 12 zł oraz będzie mógł naliczać opłaty za obsługę zadłużenia na koncie. Bank gwarantuje niezmienność wysokości opłat dla klientów spełniających powyższy warunek przez 5 lat od zawarcia umowy rachunku.
5 Konto Inteligo - opłata nie jest pobierana jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą za poprzedni okres miesięczny przekracza 99,99 zł.
6 Konto 360 Millenium - zwolnienie z opłat mam miejsce, jeżeli w poprzednim miesiącu Twoje miesięczne wpływy na konto wynosiły łącznie min. 1 000 zł oraz została dokonana i zaksięgowana min. 1 płatność bezgotówkowa kartą do konta.
7 Konto Lubię To BPH - Opłata nie jest pobierana jeżeli w danym miesiacy wykona się min. 4 transakcje kartą, w przeciwnym wypadku opłata wynosi 6 PLN.
8 iKonto BNP Paribas - 0 PLN za prowadzenie konta jeśli miesięczne wpływy na rachunek wyniosą co najmniej 1000 PLN, w przeciwnym razie oplata miesięczna wyniesie 9 PLN.
9 iKonto BNP Paribas - 0 PLN za wydanie i użytkowanie karty debetowej jeżeli wartość transakcji bezgotówkowych w miesiącu wyniesie co najmniej 200 PLN lub klient posiada wydaną i niezastrzeżoną kartę kredytową, w przeciwnym razie opłata miesięczna wyniesie 6 PLN.
10 Konto za Zero PKO - 0 zł przy systematycznych wpływach na rachunek PKO Konto za Zero min. 1,5 tys. zł miesięcznie; w przeciwnym razie 6,90 zł/mies. .
11 Konto za Zero PKO - oplata za kartę wynosi 0 zł w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 250 zł rozliczonych w okresie, za który pobierana jest miesięczna opłata za kartę; w przeciwnym razie 2,90 zł/mies.
12 CitiKonto Citi Handlowy - opłata nie jest pobierana gdy na konto wpływa wpływa min. 5000 PLN miesięcznie.
13 eKonto mobilne mbank - Opłata nie jest pobierana jeżeli dokonano transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę minimum 200 zł w poprzednim miesiącu.

Konta Bankowe - Porównanie Kont Osobistych edycja 2015 r. - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
5 na 5
1 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (105 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >> (5 stron razem)
Michau Michau
20.03.2015. 00:09

Konto direct w ing najlepsze!

Mogę śmiało potwierdzić, że aktualnie najbardziej opąłca się założyć konto Direct.

Prowadzenie jest darmowe, podobnie jak przelewy przez internet i wypłąty ze wszytkich bankomatów w Polsce.

Karta płatnicza jest bezpłatna, jeśli w ciągu miesiąca wydasz przy jej użyciu przynajmniej 300 zł (lub 200 złotych jeśli masz mniej, niż 26 lat) – jeśli wydasz mniej, zapłacisz za nią 7 zł miesięcznie.

Do tego teraz mają bardzo fajną promocję dla nowych posiadaczy kont - 100 zł premii.

Jeśli ktoś szuka nowego konta, warto wg mnie wziąć w pierwszej kolejności pod pod uwagę właśnie Konto Direct w ING.


Amshel Amshel
20.02.2015. 21:40

odradzam mBank!!

bzdura z brakiem oplat, jawne klamstwo. do konca marca 4 zl za prowadzenie karty, od kwietnia 6. coraz czesciej ukryte oplaty. zmiany w regulaminie nagminne, w ostatnim roku bylo ich 61!! czyli co najmniej raz w tygodniu zmiana regulaminu, zenada a nie bank...
tak wiec jesli lubisz nie wiedziec, na czym stoisz to tak - polecam mBank :)

p.s.
uzytkownik od 7 lat. komentarz NIE sponsorowany :))


teresa teresa
05.02.2015. 11:37

pobrana opłata

mam pytanie.. nie wiem czemu pobrano mi z konta 6zł, skoro za nic miałam nie płacić, żadnych opłat mieli mi nie pobierać a teraz pobrali mi 6zł za wypłacenie z darmowego bankomatu...


Monica_Roland Monica_Roland
24.12.2014. 02:26

klientka mbanku od 5 lat

Jeśli ktoś szuka solidnego i stabilnego konta to polecam mbank. Przez prawie 5 lat nigdy nie zdarzyły mi się jakieś niespodziewane sytuacje. Przelewy dochodzą szybko, opłaty zerowe. Jedyne czego mi brak to wy ższego oprocentowania lokat ale ogolnie to naprawde swietne konto.


Milenka Milenka
18.12.2014. 15:54

Najlepszy mbank potwierdzam

Najlepsze konto wg mnie to ekonto mbanku. Założyłąm je w 2006 r. mam do dziś i wg mnie to najbardziej dopracowane konto ze wszytskich banków, a miłąąm konta w ponad 5 innych banków.
Zdecydowanie nie polecam db net deutsche banku.


WaldekB WaldekB
17.11.2014. 04:34

raiffeissen

Zero zaufania do banku. Bank nastawiony na oszukiwanie swoich klientów.
Ode mnie pomimo że zrezygnowałem z karty ponowił sobie opłatę za kartę w drugim roku po czym w ogóle mnie o niczym nie informując uznał tą opłatę za dług i sprzedał sobie do jakiegoś openfinance.
Ponieważ zrezygnowałem z karty uznał że nic ze mnie nie będzie miał to sobie chociaż te 39 zł odbije.
Nie można się obronić przed takim wyłudzeniem bo windykator ma sprzedany konkretny dług a walka z bankiem w Polsce nie jest do wygrania - chyba że sprawa jest ewidentna.
Ja nie aktywowałem kartę i nie użyłem jej ani razu - tak wyszło. Bank to widział i dokładnie wiedział co robi naliczając sobie opłatę za kartę w drugim roku po czym ją jak najszybciej sprzedał jako dług.
Gdzie tu jest zaufanie do banku i obsługa, która dba o dobro klienta ??? Zwykły cynizm bankowca !


gosia gosia
04.11.2014. 20:11

pko

masakra róznie naliczają z tego co widzę na moim koncie w jednym miesiącu mam 10 zł prowadzenie rachunku, 10 zł prowizja 2 zł abonament ipko w tym miesiacu 9 za prowadzenie konta 6 prowizja 2 abonamet masakra złodzieje


Elka Elka
14.10.2014. 14:56

Opinia

Szukałam konta, które kosztowałoby rzeczywiście 0 zł, bez względu na to, czy w danym miesiącu na mój rachunek wpłynęłoby 5000 czy nie wpłynęłaby ani złotówka. W końcu natknęłam się na Konto Godne Polecenia i rzeczywiście warunek ten został spełniony. Muszę powiedzieć, że konto jest w pełni darmowe. Wypłaty z bankomatów – tu różnie bywa. W większości bankomatów obcych płaci się prowizję 5 zł, w bankomacie banku Millenium – złotówkę, w bankomatach BZ WBK i PKO BP nie płaci się żadnej prowizji.


etna etna
13.10.2014. 12:05

meritum bank najlepszy

Chciałabym wypowiedzieć się na temat konta w Meritum Bank. Przede wszystkim to ten bank jako pierwszy wymyślił, żeby pomagać klientom sprawdzać się w BIK. Do tej pory wydaje się być bardziej życzliwy dla swoich klientów niż inne banki. Wiadomo, że musi na nas zarobić, ale też w wielu sprawach wychodzi naprzeciw oczekiwaniom. Co chwila wymyśla też jakieś promocje,aktualnie jest to na przykład Lokata Start na 5% w skali rocznej.


Adrian Adrian
24.09.2014. 13:59

t-mobile

Jeśli darmowe konto czy to w PLN, USD, EUR czy innych walutach to polecam T-mobile usługi bankowe prowadzi w statystykach. Brak opłat za kartę prowadzenie i przelewy na całym świecie a do tego można założyć je w 15min z domu bez podpisów i wizyt kuriera.


egosek egosek
28.08.2014. 15:09

Ten ranking jest tendencyjny

Nie rozumiem, dlaczego Konto w Meritum Banku zajmuje 1sze miejsce w rankingu...
Za przelewy zagraniczne oplata wynosi tu 5 zl, za polecenie zaplaty pobierane sa oplaty, za przelewy natychmiastowe pobierane sa oplaty, za smsy oplaty...
Tymczasem konto, ktore tutaj znajduje sie na 3ciej pozycji, czyli T-Mobile Uslugi Bankowe (dawniej Alior Sync) jest o wiele lepsze, tam wszystko to jest za darmo!


bomb-el bomb-el
19.11.2013. 22:38

"zmiany zmiany zmiany"

W 2014 roku prawie każdy bank zmienia cennik opłat i prowizji na niekorzyść klienta:(
Dąży się do tego, żeby koniecznie mieć kartę i płacić bezgotówkowo. Czyli tzw. przyzwyczajanie klienta do: "jakie to faje i proste" a potem sru...nowe opłaty i prowizje. Pytanie czy jest bank, w którym można mieć "bezpłatne konto internetowe" bez karty płatniczej? Tzn. jeśli chcę gotówkę to idę do okienka w placówce i wypłacam sobie bez prowizji.
Potwierdzam, że Millennium wprowadza nowe opłaty w pozostałych ofertach kont internetowych.


chet chet
13.08.2013. 00:57

ranking

Obecnie najlepsze konta pod względem opłacalności , wygody oferują alior sync i konto direct w ing . Są bezkonkorencyjne.


Jacuchn Jacuchn
26.05.2013. 15:18

Drastyczne zmiany dla posiadaczy konta db net w Deutsche Banku

Chciałem zauważyć, że dosyć drastycznie zmienia się konto db net w Deutsche Banku od lipca 2013 r. Przede wszystkim znika "prosta" możliwość rabatu na kartę (uniknięcia opłaty). Do lipca jest to jedna transakcja kartą (zaliczało się do tego zwyczajne sprawdzenie salda w bankomacie, a dla mniej wierzących w tę formę: wypłata z bankomatu chociażby 10 zł), od polowy lipca należy wykonać transakcję bezgotówkową na łączną kwotę min. 200,00 zł w miesiącu. I wiele innych zmian, po których bank nie jest już tak dobry jak dotychczas.
Dalsze zmiany: https://www.deutschebank.pl/aktualnosci/2013/5/zmiany-w-tabeli-prowizji-i-oplat-dla-osob-fizycznych.html


Karol Karol
21.05.2013. 01:10

Najtańsza opcja

Nie rozumiem dlaczego nikt nie widzi że w deutche banku nie ma żadnych opłat. Bo chyba jeśli chcemy mieć kartę bankomatową to chyba wykonamy jedną transakcję w miesiącu.


Jorkis Jorkis
21.02.2013. 17:02

ja założyłem konto w mbanku

Tak jak większość osób zastanawiałem się nad alior synciem i mbankiem - tak naprawdę to zblizone kosztowo konta, oferujące bardzo podobne rzeczy.

Ostatecznie wygrał mbank - przyznam się , że skusiła mnie ta promocja 60 zł na start.

Jeśli nie będzie mi to konto odpowiadać to pewnie przejde do Synca.


kowalski kowalski
31.01.2013. 11:24

mbank i alior

ekonto mbanku i konto w alior syncu to dwa najtańsze konta bankowe dzisiaj, ze względu na promocję mbanku do 600 zł premii chyba lepiej własnie opłąca się wybrać właśnie ten bank.


przemek tyto przemek tyto
22.10.2012. 21:03

mbank najlepszy

MBank jest najlepszy tani i dopracowany.

Do tego do konca pazdziernika maja świetna promocje:

"Otwórz eKONTO, zrób 3 płatności kartą - mBank przeleje Ci 50 zł"

Polecam kliknac w szcegoly i poczytac.


bankowiec bankowiec
18.10.2012. 11:29

mbank vs Alior Sync

Ludzie tylko mbank!!!

Może i Sync jest tańszy, ale tylko mbank działą nie od dziś i ma dopracowany system transakcyjny.

W Alior syncu co chwilę coś pada bo jest nowy zupełnie bank, co chwile jest jakaś awaria i można np. zostać "z reką w nocnik" jak np. potrzebujemy pilnie wykonać przelew.
Do tego ten zwrot 5% to lekka ściema, dotyczy tylko ścisle okreslonych rzeczy, wiekszości zakupów ten zwrot nie obejmuje.

Więc podsumowując:
Chcesz mieć najtańsze konto ale z niespodziankami -> zakładasz konto Alior Sync
Chcesz mieć tanie konto (jesli bedziesz robil zakupow karta za 100 zeta to darmowe), sprawdzone, dopracowane przez wiele lat bez niespodzianek -> zakładasz konto w mbanku.

I tyle w tym temacie.


wpdamian wpdamian
28.09.2012. 21:39

wnioski z moich poszukiwań najtańszego konta

Ostatnio poprzeglądałem oferty banków bo było mi potrzebne konto na studia.
Z moich poszukiwań wyszło że Sync jest najlepszym wyborem, 0zł za karte, 0zł za prowadzenie, + cashback.

W innych bankach niestety ale to zawsze jest jakiś kruczek. W przeważającej wiekszości przypadków haczykiem jest karta, np. trzeba zrobić zakupy za przynajmniej 100 zł żeby nie pobrano opłaty miesięcznej za kartę. Gdzie indziej, jeśli nie ma wpływów przynajmniej 1000 zł to chcą kilka zł za prowadzenie konta.

Wiec moj wniosek w tym temacie jest taki:
1. Jeśli masz małe wpływy na konto, rzadko płacisz kartą, najlepszy będzie Alior Sync.
2. Jeśli płacisz kartą to min. 100 zł na miesiąc i masz wpływy ponad 1000 zł na konto masz znacznie większy większy wybór. Większość kont jest wtedy darmowa. Fajnym kontem w takim przypadku jest np. Dobre Konto Millenium.


doniu doniu
17.08.2012. 14:26

Alior Sync najtańszy - polecam

Wygląda na to, że jest to najtańszy i najsprawniejszy bank w Polsce (obsługa 27/7 z której korzystałem), ponadto 5% zwrotu wydanej kwoty i karta&naklejka zbliżeniowa gratis.

Interfejs też przyjazy dla początkującego użytkownika.


kamot kamot
26.06.2012. 21:28

bład wv

Wypadałoby dodać przy koncie Volkswagen, że od 01.01.2013, gdy wypłacamy poniżej kwoty 400 zł, ZAWSZE jest pobierana opłata w wysokości 1,50 zł.


ernest ernest
24.04.2012. 21:17

mbank - fakty, nie mity

Dziwi mnie, że ludzie jakieś bzdury piszą o koncie mBanku. Więc wyjasniam, plusy:
- żadnych opłat za prowadzenie konta i przelewy, bezpłatne karty debetowe i kredytowe, dodatkowo opcja korzystania bezpłatnie z funduszy inwestycyjnych, giełdy, telefonii komórkowej (gratisowe minuty)
- opłaty nie są obligatoryjne - np. 5 PLN za wszystkie bankomaty świata - jednocześnie mBank ma i tak bezprowizyjne wypłaty poza Polską, w Polsce gratis WBK, euronet (i EUROBANK - chyba też)
- ponadto niezły interfejs, bogata oferta - świetna sprawa dla tych, którzy nie lubią być zmuszani do płacenia za konto.
Minusy:
- brak dobrze oprocentowanych kont
- dość wysokie wymagania przy zaciąganiu kredytu hipotecznego itp.


zibi zibi
19.04.2012. 15:16

Polecam

Witam,

Polecam zapoznać się z narzędziami na http://jaki-bank.pl . Jest tam spoko porównywarka, w której można dodać dużo parametrów i od razu wysłać wniosek bez szukania po necie gdzie to konto założyć.


aaa aaa
21.08.2011. 17:03

bank na m

Tani może i ten bank na pewno jest ale klienta ma gdzieś, załatwienie czegokolwiek w tym banku to dramat, nie mają nawet regulaminu ile trzeba czekać na załatwienie zgłoszonej sprawy, raz ktoś w Warszawie wybrał mi z konta 2000 PLN w tym samym czasie w którym płaciłam swoją kartą we Wrocławiu i po dwóch reklamacjach bank odmówił zwrotu, teraz ZUS przez pomyłkę założył mi blokadę na koncie i od razu to wyjaśniłam i ZUS im przesłał poleconym żeby mi zdjęli blokadę to już miesiąc się z nimi pałuję i nic, nawet nie raczą odpowiedzieć więc znowu czeka mnie reklamacja pisemna i kolejny miesiąc na odpowiedź. MASAKRA nie bank i ja odradzam wszystkim!!! jak tu zamknę zobowiązania to zamykam konto. Ciekawe że do wciśnięcia kolejnej karty czy kredytu to znają mój numer telefonu.....


Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >> (5 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2015 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !