Konta bankowe · Konta Bankowe - PorĂłwnanie Kont Osobistych 2019

Konta Bankowe - Porównanie - Prześwietlamy tabele opłat i prowizji w bankach

lupa

W naszym porównaniu kont osobistych - wzięto pod uwagę najlepsze konta bankowe na rynku dla osób pełnoletnich. Z bogatej oferty banków wyselekcjonowano najtańsze konta. Porównanie zawiera najistotniejsze cechy konta bankowego m. in.: opłaty i prowizje za prowadzenie konta, opłaty za użytkowanie karty debetowej do konta, koszty przelewów krajowych do innych w banków, koszty wypłat z bankomatów . W zestawieniu, przy każdym koncie zamieszono link do pełnego opisu danego konta (wystarczy kliknąć w nazwę konta, a otworzy się nowe okno).
Jest także link do strony z pełnym zestawieniem opłat i prowizji w postaci ikony -

Banki mają w swojej ofercie różne konta dostosowane do potrzeb różnych grup klientów. Dlatego przeprowadziliśmy też inne porównania w zależności od rodzaju konta bankowego. Jeśli jesteś studentem i szukasz taniego konta bankowego dla studenta przejrzyj porównanie kont studenckich. Natomiast jeśli jesteś osobą niepełnoletnią (poniżej 18 lat) zobacz porównanie kont młodzieżowych. Jeśli szukasz konta do oszczędzania o wysokim oprocentowaniu zobacz porównanie kont oszczędnościowych. Z kolei jeśli szukasz taniego konta walutowego zwróć uwagę na konta walutowe - porównanie. Jeśli szukasz konta bankowego dla swojej firmy koniecznie zobacz porównanie kont firmowych.

Czerwonymi znaczkami zostały dodatkowo wyróżnione najtańsze konta w danym miesiącu .

Ostatnia aktualizacja porĂłwnania : Friday 16 April 2021 r.

Bank Konto/ Zobacz szczegóły Prowadz. konta
[zł/mies.]
UĹźytkow. karty
[zł/mies.]
Przelew przez Internet - Elixir [zł] Wypłaty z bankomatów Promocje i dodatki Załóż konto / Pełna tabela opłat
najlepsze konto
nest bank
Nest Konto 0 0 0 0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce HIT:
Konto za prawdziwe 0 zł (prowadzenie, karta, przelewy, bankomaty) bez żadnych gwiazdek i warunków do spełnienia

Wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe Nest Oszczędności - 2,25%

Lokata Witaj z oprocentowaniem 4% na 3 miesiące
Załóż
eKONTO 0 0 / 4 3 0 0 zł - Euronet, BZ WBK S.A., Planet cash4you, eCard (od 100 zł)
3% min. 5 zł, max 9 zł - pozostałe
Promocja do 29.05.2019:
Otwórz eKonto i zyskaj nawet 140 zł premii
(szczegóły)
Załóż
tanie konto
Konto Direct 0 0 / 7 1 0 0 zł - ING Bank Śląski, Planet Cash
0 zł - Pierwsza wypłata w miesiącu z wszystkich bankomatów lub kas banków w Polsce
2.5 zł - pozostałe
Promocja:
Załóż Konto i odbierz 140 zł
promocja trwa do 30.06.2019 r. (szczegóły)
Załóż
Konto 360 8 / 0 11 7 / 0 11
0 0 zł - Millennium
1 zł - BZ WBK, Cash4you
5 zł - pozostałe
0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie 11
- Załóż
tanie konto Konto Optymalne 0 0 0 0 zł - BGŻ BNP, Planet Cash
5 zł - pozostałe
Załóż
tmobile usługi bankowe Konto osobiste T-Mobile 0 6 / 0 4 0 0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie Załóż
Konto Inteligo 0 4 / 0 10 0 0 zł - PKO BP, BZ WBK, eService, 4.5 zł - pozostałe - Załóż
Konto Internetowe 0 4 / 08 0 0 zł - Alior Bank, Planet Cash, Euronet Lokata 4% na 2 miesiące Załóż
Konto PROSTO oszczędzające 4 3 0 0 zł - BZ WBK, Credit Agricole
5 zł - pozostałe
- Załóż
Konto za Zero 6.90 / 0 13 2.90 / 0 14 0 0 zł - PKO BP, eService
3% min 5 zł - pozostałe
- Załóż
Citione 20 / 0 15 0 0 0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie - Załóż
Konto Godne Polecenia 0 0 / 7 2 0 0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce Załóż

1 Konto Direct ING - Opłata nie jest pobierana jeżeli dokonano transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę: minimum 200 zł w okresie miesiąca liczonego od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca. Opłata nie jest pobierana w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 13-18 lat.
2 Opłata za kartą do Konta Godnego Polecenia nie jest pobierana do końca obowiązywania promocji "Konto na 4%" czyli do 30.06.2017 r. Poza okresem promocyjnym opłata za kartę Mastercard Omni wynosi 7 zł/miesiąc.
3 eKonto mobilne mbank - Opłata nie jest pobierana jeżeli dokonano 5 transakcji bezgotówkowych kartą w poprzednim miesiącu.
4 Konto T-Mobile usługi bankowe - 0 zł za użytkowanie karty debetowej jeżeli wartość transakcji bezgotówkowych w miesiącu wyniesie co najmniej 200 zł, w przeciwnym razie opłata miesięczna za kartę wyniesie 6 zł. Obowiązuje od 1 czerwca 2015 r.
5 iKonto BNP Paribas - 0 PLN za prowadzenie konta jeśli miesięczne wpływy na rachunek wyniosą co najmniej 1000 PLN, w przeciwnym razie oplata miesięczna wyniesie 9 PLN.
6 iKonto BNP Paribas - 0 PLN za wydanie i użytkowanie karty debetowej jeżeli wartość transakcji bezgotówkowych w miesiącu wyniesie co najmniej 200 PLN lub klient posiada wydaną i niezastrzeżoną kartę kredytową, w przeciwnym razie opłata miesięczna wyniesie 6 PLN.
7 dbNET Deutsche Bank - w przypadku wykonania przez Klienta przy użyciu karty VISA Electron transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 200,00 zł w ciągu miesiąca kalendarzowego, Klient otrzymuje rabat w wysokości 5 zł.
8 Od 1 stycznia 2016 r. opłata wynosi 4 zł / mies., ale nie jest pobierana w miesiącu, w którym została wydana Karta lub pod warunkiem, że w danym miesiącu na rachunku zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe wykonane Kartą na łączną kwotę minimum 100 zł, liczone dla każdej wydanej do rachunku Karty indywidualnie.
10 Konto Inteligo - opłata nie jest pobierana jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą za poprzedni okres miesięczny przekracza 99,99 zł.
11 Konto 360 Millenium - zwolnienie z opłat mam miejsce, jeżeli w poprzednim miesiącu Twoje miesięczne wpływy na konto wynosiły łącznie min. 1 000 zł oraz została dokonana i zaksięgowana min. 1 płatność bezgotówkowa kartą do konta.
12 Konto Lubię To BPH - Opłata nie jest pobierana jeżeli w danym miesiacy wykona się min. 4 transakcje kartą, w przeciwnym wypadku opłata wynosi 6 PLN.
13 Konto za Zero PKO - 0 zł przy systematycznych wpływach na rachunek PKO Konto za Zero min. 1,5 tys. zł miesięcznie; w przeciwnym razie 6,90 zł/mies. .
14 Konto za Zero PKO - oplata za kartę wynosi 0 zł w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 250 zł rozliczonych w okresie, za który pobierana jest miesięczna opłata za kartę; w przeciwnym razie 2,90 zł/mies.
15 CitiKonto Citi Handlowy - opłata nie jest pobierana gdy na konto wpływa wpływa min. 5000 PLN miesięcznie.

Konta Bankowe - PorĂłwnanie Kont Osobistych 2019 - Koniecznie oceń bank.

Ocena:
3.1 na 5
22 głosów
1 2 3 4 5

Opinie, oceny, komentarze (140 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia (3 stron razem)
martha martha
21.10.2010. 13:42

Konto w ing

Witam. Ja posiadam konto DIRECT w ING Banku Śląskim. Jest to konto internetowe za które nic nie płacę, jedyna opłata jest za kartę w wysokości 5 zł ale też nie do końca bo jak się nią zrobi zakupy za ponad 100 zł to nie ma już tej opłaty. Pieniążki wybieram w każdym bankomacie bez prowizji. Dodatkowo mam założone konto oszczędnościowe do konta DIRECT i co miesiąc wrzucam na nie 10% pieniążków które dostaje - warto mieć jakieś oszczędności w tych trudnych czasach. Przelewy przez internet mam za darmo, owszem są jakieś opłaty ujęte w tabeli opłat i prowizji i większości dotyczą korzystania z usług w oddziałach banku. A że konto jest internetowe więc wizyta w oddziale jest nie potrzebna gdy chcemy zrobić przelew.


Piotrek Piotrek
28.09.2010. 22:41

mbank i open finance - najtansze konta

ekonto mbanku i konto optymlane open finance to wg mnie najtansze konta aktualnie, wszystko darmowe (prowadzenie, przelewy, karta) bez zadnych dodatkowych warunkow do spelnienia.

Inne konta sa juz albo minimalnie drozsze albo stawiają warunki (minimalne wplaywy, saldo itp) by konto bylo bezplatne


Wojtek Wojtek
10.09.2010. 13:54

Multibank

Proszę zaktualizować ofertę Multibanku. Od 1 września chcą stałą opłatę 9,5 zł za prowadzenie konta i 5 zł za kartę. Śmiech na sali. Zamykam konto i wszystkie powiązane produkty. Osoby zarabiające powyżej 5000zł mogą przejść na Aquariusa i dostawać zwrot za prowadzenie konta, ale pewnie to kolejna pułapka. Za 3 miesiące podwyższa limit do 8000zł (tak już było w historii) i płać "jeleniu" 20zł miesięcznie. Totalna porażka. A myślałem, że oni są normalni.


Wojtek Wojtek
10.09.2010. 13:53

Multibank

Proszę zaktualizować ofertę Multibanku. Od 1 września chcą stałą opłatę 9,5 zł za prowadzenie konta i 5 zł za kartę. Śmiech na sali. Zamykam konto i wszystkie powiązane produkty. Osoby zarabiające powyżej 5000zł mogą przejść na Aquariusa i dostawać zwrot za prowadzenie konta, ale pewnie to kolejna pułapka. Za 3 miesiące podwyższa limit do 8000zł (tak już było w historii) i płać "jeleniu" 20zł miesięcznie. Totalna porażka. A myślałem, że oni są normalni.


PEKAO SA PEKAO SA
21.08.2010. 13:42

Pekao nie traktują klientów przyjażnie

Straciłem na ich IKE lokatach które sprzedawali, wciskali wszystkim, mówi mi że powinienem się z tym liczyć. To po co wrabiają klientów w zgóry przegrane transakcje. Sami zarobili na tym na początku mam kontakty to wiem. B A N K - Bogaty Ale Nadal. Po za tym biurokracja jest u nich ogromna. To jakaś włoska unicredit Rozstałem się z tą "instytucją" i nie życzę nikomu kontaktu z nimi !!


Piotrek W. Piotrek W.
08.07.2010. 00:51

Konto w BZ WBK

Myślę, że oferta BZ WBK jest całkiem sensowna. Mam u nich konto już dobrych kilka lat i brak powodów do narzekań. Tera moja córka otworzyła konto dla młodych, ale myślę, że w BZ WBK powinni pomyśleć o większej dostępności bankomatów na terenie Unii EUropejskiej i obszaru Sschengen. Kiedy w ciągu roku kilka milionów Polaków, szczególnie młodych, spędza dużo czasu na Zachodzie, BZ WBK jakby sam ograniczał swoją ekspansję, możliwości pozyskania klientów. Ale jak wybieram pieniądze w Polsce, to nie narzekam. Tylko ostatnio do Niemiec musiałem brać gotówkę i to już byo niewygodne.


Adamek Adamek
09.06.2010. 14:31

Najlepsze konto - ING Direct

Mysle ze najtanszym i dajacym najwiecej jest konto direct w ING (prowadzenie, przelewy, karta jesli nia sie zapalci za min. 100 zl w miesiacu), do tego przede wszystkim ING ma bardzo duzo fizycznych placowek (np. chwalony wszedzie mbank nie ma zadnych, jest tam problem z wpłatami gotowki itp), gdzie mozna sporo rzezcy zalatwic od reki, do tego za darmo mamy wszystkie bankomaty w Polsce ! Polecam ING,

Mbank tez jest ok, tyle ze nie jako glowne konto ale konto dodatkowe do zakupow w necie, tez jest bardzo tani, ale ma mniej bankomatow darmowych, jest problem z wplata gotowki, nie ma oddzialow.

Konto db net deutsche banku tez bardzo tanie - bardzo podobne do konta direct, jednak bank ten duzo mniej oddzialow niz ing.


obserwator obserwator
30.05.2010. 20:49

Toyota bank -ok

A ja otworzyłem 3 lata temu ROR w Toyota bank. Jest ok. Przyzwoite oprocentowanie na koncie osobistym. Dobre konto oszczędnościowe. Do tego teraz mają krótkoterminowe lokaty antybelkowe. Portal całkiem ok. W karcie dają cash back .


maru maru
29.05.2010. 15:50

Lukas Bank

Mam konto od 7 lat i jestem z niego zadowolony posiadam inne konto ;) bo studenckie. Obecnie koszt konta to 4zł/miesięcznie + 1,5 zł za kartę ale jak zrobię transakcji na 300 zł nią to nie płacę. Dodatkowo mam fajną funkcję doładowania komórki na kartę . Doładowując kasę lukas zwraca mi 15%, czyli co miesiąc wraca do mnie 15zł (doładowuje 100zł). I taki sposobem 15zł - 4zł = 11zł :) Zawsze co miesiąc jestem do przodu i za konto nic nie płacę bo cała reszta jest za free. ;)


iwonka iwonka
29.05.2010. 15:45

konta bankowe

najtansze konto bankowe jest w mBankutzw."eKonto"0 za prowadzenie,przelewychociaz wyplaty z bankomatów beda za 5zł(ale z bzwbk bedą darmowe,chodzi o resztę),0 za kartędla porównania PKO BP oferuje SUPERKONTO za jedyne 6.90zł(za prowadzenie konta),do tego dochodzi co rok opłata za wydanie karty i niejasne potrącenia pieniędzy z konta (naliczanie odsetek nawet jak saldo na koncie jest dodatnie)polecam mBank


kinia kinia
29.05.2010. 15:40

rogaty zubr,czyli pko sa

mialam watpliwosc przyjemnosc korzystac z uslug pko sa przez ok.10lat.moze nie bylam najbogatszym klijetem,ale sumiennym(co miesieczne,reguralne wplywy,kredyty splacane regularnie i przed czasem).wszystko bylo ok,do momentu kiedy utracilam prace z powodu likwidacji firmy(ok.1800 pracownikow).kiedy jeszcze moj zaklad pracy funkcjonowal,ale byl juz w stanie upadlosci likwidacyjnej(ale bez konkretnej daty rozwiazania firmy)udalam sie do banku zeby polaczyc 2kredyty i dobrac ok.1000zl.zreszta zdecydowalam sie na to po wielokrotnych namowach konsuntantow telefonicznych,i akurat potrzebowalam dodatkowa gotowke.w oddziale,obslugujaca mnie pani zapewnila ze nie bedzie z tym problemu,a nawet jak firma sie zlikwiduje to bede mogla skorzystac z ubezpieczenia kredytu,i transakcja sie dokonala.po 4miesiacach,bylam juz zarejestrowana w urzedzie,bezrobotna osoba.udalam sie wiec do banku,aby skorzystac z ubezpieczenia kredytu,niestety pani(ta sama co poprzednio)nie byla juz tak mila,zreszta jak i ubezpieczyciel i sam bank.w skrocie piszac:ubezpieczenie nie zostalo uznane,bank zabieral mi co do grosza zasilek dla bezrobotnych,a poniewaz nie pokrywal on calej raty,a ja nie mialam z czego doplacic,wiec wymowili mi umowe na korzystanie z ich uslug i sprawe niedoplat do rat kredytu skierowali do biura windykacyjnego.dodam tylko ze kontaktowalam sie z bankiem zeby cos z tym fantem zrobic,kazali wplacac i tyle.a os.z windykacji bezszczelnie stwierdzila, ze nie wierzy aby ktos z rodziny nie byl w stanie mi pomoc finansowo!niestety dla mnie i dla niej,moja rodzina jest tylko mama,ktora pracowala w tej samej upadlej firmie.na koniec dodam,ze mama moja tez zostala potraktowana podobnie przez ten sam bank.


siwy 13 siwy 13
29.05.2010. 15:39

inteligo

ważna uwagakarta płatnicza inteligo jest magnetyczna i na podpis, brak możliwości wybrania kart z pin-en. efekt taki, że jak zginie/ukradną a się w porę nie zorientuje to konto wysuszone bo na 100 miejsc w 1 sprawdzają zgodność podpisu...


maniu maniu
28.05.2010. 13:14

Opinia

LUKAS się zmienił już nie jest za darmo', 'Już nie ma za darmo, a bezczelne jest, że napisali do mnie, iż "obniżają" opłaty do 6 zł jak na konto wplywa co najmniej 2000 zł miesięcznie, a wczesniej było 0 zł za prowadzenie.


aniaijacek aniaijacek
28.05.2010. 13:11

Opinia

Mam konto w BPH,które teraz jest razem z GE MONEY BANK.Niestety już dwa razy odmówiono mi kredytu w śmiesznej kwocie i chciałabym zmienić bank.Czy wiecie gdzie jest najtańsze prowadzenie konta?Proszę o radę.Z góry dziękuję.


uczen uczen
28.05.2010. 13:10

które z pośród...

Zastanawiam się które z pośród: millenium, ING, Lukas konto wybrać...jeśli macie jakieś pomysły to prosze powiedzcie dlaczego....:)


mirka mirka
28.05.2010. 13:09

millennium

Jestem w Millenium rok i zaczęli mi pobierać prowizję 7zł. za prowadzenie konta,chociaż mam więcej niż 25oo zł na kontach.Pobrano za kartę 20zł.Nie wytłumaczono dlaczego


mariusz mariusz
28.05.2010. 13:05

co do ing

miałem tam konto zwykłe, zastanawiam się nad directem, bo wygląda nieźle ... konto oszczędnościowe mało konkurencyjne, ale przynajmniej przerwy technologiczne/serwisowe są w mało kolizyjnych godzinach - zazwyczaj w nocy z niedzieli na poniedziałek. Może się to wydawać mało istotne, ale w obecnym (Getin) przerwy serwisowe robią sobie w soboty, od 9-10 do 23-24 !!! Skandal ! Zrobili np. taki numer w sobotę przed Mikołajem - ani nie wypłacisz kasy z bankomatu, ani nie zapłacisz kartą w sklepie, ani nie wejdziesz na konto przez internet. Niefajnie :( nie polecam Getin''u'


rp rp
28.05.2010. 13:04

mbank v.s. lukas

w mbanku mam konto od początku, w lukasie miałem przez ostatnie 5 lat. Lukasa zamknąłem, bo robiły się "dziwne rzeczy: jak masz kartę kredytową, to na stronach www jej saldo nie ma zadnego zwiazku z jej uzywaniem - trzeba czekac na papier. jak modyfikujesz zlecenia, to Ci raz się udaje, a w innym przypadku trzeba zlecenie usunac i wprowadzic ponownie. No i lukas jakos 2-lata temu zmienil strony www na *duzo* ciezsze - nawer ADSL nie starcza. A w mbanku, wlasciwie tylko *cicha* likwidacja oprocentowania na rachunku bierzącym mnie wkurzyla. Ich strony sa lekkie i szybkie. tocken w lukasie byl faknym plusem, ale z haslami tez sie daje zyc.


inzynier inzynier
28.05.2010. 12:59

mbank vs lucas

Jestem w mbanku i powoli zaczynaja mnie wk...c W opcji doładowania pre-paid eliminuja możliwość doładowania dla heyah i plus = czyli lepszych ofert niz mMobile. co za bezczelnośc. Zastanawiam sie nad przeniesieniem do LucasCzy ktoś ma doświadczenie


geos geos
28.05.2010. 12:56

ekonto w mbanku

Myśle że przelewy krajowe bezpłatne i konto za 0zł to dobra opcja oprócz tego można łatwo z konta zakładać lokaty i wybierać z nich raz w miesiącu bezpłatnie.Polecam


krzysztof krzysztof
28.05.2010. 12:55

PeKaO S.A. - rozczarowanie po 9 latach

Witam,
Od jakiegoś roku, po cudownych zmianach, przejęciach itp. operacjach, ten bank przestał być przyjaznym dla klienta. Jestem "szczęśliwym" posiadaczem konta w oddziale w Grójcu, który to został utworzony po przejęciu BPH. Pierwsze, co się zmieniło, to jakość obsługi. Wcześniej, gdy była to tylko mała placówka było OK, miła fachowa obsługa, bez kolejek, zawsze działający bankomat. Po przejęciu wyżej wspomnianego BPH-u wszystko poleciało na łeb. Obsługa została "w spadku" po BPH-u - niekompetentna, powolna, robiąca ciągle pod górkę. Bankomat bardzo często uszkodzony albo bez gotówki. Obsługa banku twierdzi, że nic ich to nie interesuje, bo to nie ich bankomat. Można wypłacić w kasie. Oczywiście, po 40 minutach stania w kolejce, bo na 3 stanowiska kasowe czynne jest tylko jedno. Poza tym, znudziło mi się dochodzenie swoich pieniędzy i udowadnianie bankowi kiedy we własnym bankomacie nie było kasy, żeby została mi zwrócona prowizja za wypłatę z innego bankomatu. Przecież zawsze mogłem poczekać dzień lub dwa i dopiero wypłacać. Jeszcze trochę i doszło by do tego, że musiałbym wniosek pisać (z miesięcznym wyprzedzeniem), o to czy mogę wypłacić własne pieniądze z własnego konta! Do tego wszystkiego dochodzą comiesięczne opłaty za prowadzenie konta (11,99zł), za obsługę karty (0,99zł) i za przelewy internetowe, zakupy i transakcje bezgotówkowe. W sumie obliczyłem że przez ostatni rok oddałem bankowi jakieś 500zł. za "prowadzenie" konta! (patrz: za friko) Znikam stąd i nie polecam nikomu. Pamiętajcie, najdrożsi jesteście, jako klienci, przed podpisaniem umowy, później stajecie się niewolnikami płacącymi dość spore lenno.Aha, odsetki od depozytu co miesiąc horrendalne. Od około 10tyś. co miesiąc zyskujecie jakieś 0,08zł. na swoim rachunku. Pozdrawiam


marek marek
28.05.2010. 12:54

Millenium i inne zrzeracze kasy

Witam.Także jestem po przeżyciach z Millenium. W zeszłym roku było wszystko ok, ale teraz to już przechodzi ludzie pojęcie. Zrezygnowałem z ich usług i założyłem konto w Lukas Banku. Millenium żeruje nawet na biednych studentach swoimi opłatami. Za to w Lukasie mam darmowe konto, i tokena za 1 zeta/miesiąc.Porównując banki skusiłem się na założenie w Polbanku, gdzie obsługa nigdy nic nie wie i ma zawsze jakieś rozwiązania na niezadowolonego klienta. Dziwna sprawa, że zawsze jest wina klienta. Jak podniosą TOiP wynoszę się i od nich. Powiedzcie mi jeżeli wiecie, jak jest w mBanku.Z góry dziękuję.


an an
28.05.2010. 12:50

Opinia

czy zdarzyło się wam aby wpłatomat wciągnął gotówkę i nie przelał jej na konto? słyszałam taką historię ale nie wiem czy jest ona prawdziwa. Chcę założyć konto w mBanku a jedyna możliwość wpłacenia gotówki na to konto to właśnie wpłatomat i boję się żeby coś takiego mi się nie przytrafiło


kika kika
28.05.2010. 12:49

pko z Ĺźubrem

W tym tylko miesiącu konto pożarło mi ponad 50zł za same wypłaty bankomatowe i przelew - 2 wypłaty z innego bankomatu niż mój - 13,5 za jedną transakcję, inne wypłaty i przelew internetowy do innego bank 3 razy 6 + opłata zaprowadzenie... W ubiegłym miesiącu tak nie płaciłam... a teraz mi 6 zł ściągnęli za wypłatę w ich własnym bankomacie! Przegięcie!!! Rezygnuję, bo miałam konto żeby nie nosić pieniędzy przy sobie - teraz aż boję się podejść do bankomatu. Mam nadzieję, że da się to wyjaśnić jakąś pomyłką i że nie jest to jakaś nowa polityka tego banku.


byly byly
28.05.2010. 12:48

Millennium już nie te same co kiedyś

W tym banku konto zakładałem prawie 10 lat temu. Ostatnio pojechałem kilkadziesiąt km od miejsca zamieszkania obejrzeć używany samochód wystawiony na sprzedaż. Nie sądziłem, że go kupię, więc nie brałem ze sobą gotówki. Zdecydowałem się jednak na zakup, więc podjechałem do placówki Millennium w zyrardowie aby wybrać pieniądze z konta. Po sprawdzeniu stanu konta dostałem do podpisu potwierdzenie wybrania gotówki i złożyłem podpis. Zamiast gotówki otrzymałem (niejako przy okazji) aneks do umowy. Zdziwiony zarówno faktem sposobu i trybu przedstawienia zmian jak i zakresem zmian umowy poprosiłem o wydanie aneksu do przejrzenia w domu. Wtedy okazało się, że MUSZĘ podpisać aneks teraz, gdyż.... NIE OTRZYMAM gotówki!!!! Totalny SZOK! Próbowałem tłumaczyć, że sprzedawca samochodu stoi przed bankiem i czeka, że sytuacja jest dla mnie awaryjna a sam aneks (chyba z 8 stron drobnym drukiem) zmienia również regulamin prowadzenia rachunku (kolejne 9 stron) a także cennik opłat i prowizji (ok. 2-3 stron) i nie jestem przecież w stanie się z tym zapoznać stojąc \\"przed okienkiem\\". Poprosiłem o wezwanie kierowniczki. Kierowniczka przyszła, lecz i tak nic to nie zmieniło sytuacji, więc zażądałem wskazania podstawy prawnej do odmowy wypłaty środków. Było wielkie szukanie, sprawdzanie itp. W końcu kierowniczka stwierdziła, że nie jest w stanie mi podać żądanych informacji!!! Poprosiłem zatem o pisemne oświadczenie, w którym przyzna, że nie jest mi wstanie podać podstawy prawnej swojej decyzji. Nie zgodziła się!!!! W związku z tym poprosiłem o natychmiastowe zamknięcie konta ROR i oddanie moich pieniędzy. Wtedy okazało się, że do zamknięcia konta wymagane jest ......... TAK, podpisanie w/w aneksu :)))) Po prostu totalna żenada! Niestety byłem już taki zawzięty, iż zakomunikowałem pracownikowi i kierowniczce, że nie wyjdę bez pieniędzy lub wskazania podstawy prawnej decyzji. Znowu zaczęło się szukanie w regulaminach, kontakt z jakimiś infoliniami. W końcu ustąpili i zamykając konto wypłacili mi należne pieniądze. Z banku wyszedłem godzinę (!) po oficjalnym jego zamknięciu i 1,5 godziny po moim wejściu!!!!! SKANDAL!!! Całkowita niekompetencja personelu, brak elementarnej wiedzy, znajomości przepisów przez kierownictwo oraz wprowadzanych przez bank zmian - poziom kwalifikacji \\"bankowców" po prostu zerowy. Niesamowite jest, że Bank Millennium woli stracić wiernego i długoletniego klienta aby SIŁĄ wprowadzić wyższe opłaty i niekorzystne zapisy w nowym regulaminie. Ciekawa strategia rozwoju Banku Millennium: opłaty co raz wyższe, poziom obsługi i kompetencje oraz wyszkolenie pracowników sięgające DNA.życzę dalszych sukcesów, Mój EX-Banku.


natacao natacao
28.05.2010. 12:46

mbank i millenium

Mam doświadczenie z tymi 2 bankami:

1. mbank, wszystko spoko ale nie da się z nich zrezygnować, zawsze podpis się nie zgadza, każdy konsultant mówi co innego, jak kiedyś ogłoszą zmianę regulaminu i cennika to ludzie będą chcieli zrezygnować a nie dadzą rady, ja walczę już 2 rok, optymistycznie w październiku jest szansa że się uda, tutaj okazuje się że czynnik ludzki jest niezastąpiony, więcej nie założę konta w banku gdzie zupełnie nie ma kontaktu z człowiekiem, że nie można złożyć rezygnacji, ktoś potwierdzi dane i pismo wpłynęło, tutaj się wysyła hurtowo za potwierdzeniem odbioru wszystko, wymagają w pismach dokładnej daty zawarcia umowy, jej numeru itd, jak się tego nie ma a zakładało się konto kilka lat temu... jak ja to uda się albo nie odzyskać dane.....szkoda gadać

2. millenium- przyłączam się do ewakuacji...nie wiem tylko gdzie się ewakuować, wychodzi chyba na multibank, a co wiecie o Aliorze?


olek19 olek19
28.05.2010. 12:42

Opinia

Najtanszy jest mbank. Tak bylo jest i bedzie :)


mazi mazi
28.05.2010. 12:40

to jest paranoja

tego sie nieda okreslic jak jestesmy okradani. przecierz to my zostawiamy swoje ciezko zarobione pieniadze w bankach. i jeszcze nam kaza placic!!! masakra jakas, wydanie karty - plac. wyplaty z bankomatow - palc, prowadzenie rachunku plac itd itd . a jak chcesz na lokate zostawic 50000,00 zl to ci daja marne niby 6% na rok, tak naprawde po odliczeniu wszelkich haczykow zostaje 3%. Ja w USA bylem na wakacje, jeszcze jako student zalozylem konto w Polish&Slavik , za darmo prowadzone, za darmo raz w roku VISA, za darmo wyplacam w polsce, za darmo place , wszystko za darmo. przelwy za darmo sobie robie. zawsze mila o bsluga. a tu u nas w Polsce gdzie nie pojdziesz to z wielka łaska Cie obsluza. zarabiaja na nas kolosalne sumy i jeszcze tak na robia na szaro. a i jeszcze oszukuja na kursie - sprawdzilem przed wyplaceniem kurs na gieldzie a oni mi po kursie nizszym niz w kantorze wyplacili zlodzieje. powiem nawet kto - PEKAO SA ten z zubrem. Skandal !!!!!!!!!!!


bartolini bartolini
28.05.2010. 12:37

Mbank i euro

mbank i polska suuuuper jak wszyscy wyzej napisali po prostu łatwo czysto i klarownie, choć ostatnio system pare razy zablokował mi dostęp przez net z niewiadomych przyczyn to jest oki jednak UWAGA dla ludzi operujących EURO brak możliwości wypłaty gotówki, kurs przeliczenia kiedy przychodzi przelew nazwał bym raczej grabieznym, mają konta walutowe ale tragicznego kursu poniżej poziomu kantoru 24h o 3 rano nic nie zmieni.... hmmm ....


Kadaraf Kadaraf
28.05.2010. 12:32

szukam konta

Hej!

Potrzebuję porady. Obecnie mam konto w PKO BP, ale tak zwiększają opłaty, że chcę się od nich wyrwać. Poszukuję konta z dobrym oprocentowaniem i darmowego. Nie cierpię kart płatniczych z tzw.opóźnionym terminem płatności.Czy Ktoś ma podobne konto?


uns uns
28.05.2010. 12:29

Opinia

Mam konto w mbanku chyba 8 lat i ciągle jest bezpłatne. Dostępne 3 rachunki w koncie wyżej oprocentowane, karta z chipem za darmo i przelewy za darmo.

2 konto mam w Multianku ACTIVE (też grupa BRE) jednak posiada oddziały w których mozna samemu zrobić przelewy nawet po zamknięciu banku, wpłatomat i bakomat euronet i BZWBK za free (0/7zł).Konto bez opłat ja sie ma przelew na min 1500zł mc. Jednak od maja 2009 r. konto podrożało na 9,50 zł czyli 12x9,50=114 zł,a min. wpłata aby było za darmo podwyższono na 2500zł.Konto Comfort jest ok, tylko płaci się 2 zł/mc za kartę 2x12=24 zł na rok

Zastanawiam się nad kontem w ING....można wybrać kartę z wizerunkiem oraz maja w ofercie karty zbliżeniowe PayPass


zadowolony zadowolony
28.05.2010. 12:23

MIllenium

Może ani mBank, ani Inteligo, ale ja jestem zadowolony z usług Millenium. problemu z przelewami nie ma. Gotówka wpłacana do banku od razu jest na koncie. Sporo bankomatów (Millenium + Euronet + chyba coś jeszcze) Dostęp przez telefon i internet. Używam dosyć długo i jeszcze się nie zawiodłem.


alek alek
28.05.2010. 12:22

Opinia

Posiadam konto osobiste i konto firmowe w lukas banku. Płace tylko za składki do zus i us. Pozostałe przelewy mam za darmo. Oprocentowanie wysokie. Bankomaty dostępne praktycznie wszędzie (euronet). Wszystko załatwiam przez internet, oszczędzam dzięki temu dużo czasu.


ath ath
28.05.2010. 12:21

moje konta

Witam,

Mam konta i w Inteligo i w mBank.Dlaczego nie polecam Inteligo? Skandaliczna obsługa klienta - oczekiwanie na połączenie zwykle oscyluje koło 10 minut (o ile nie więcej), teksty typu \\"Mamy ponad milion klientów więc nie może się Pan czuć wyjątkowy".. Dlaczego tyle tam dzwonie? średnio 2 razy w miesiącu przy płatności kartą terminal daje komunikat \\"nie honorować\\" (co w przypadku braku gotówki i zrobieniu zakupów może ostro wkurzyć) a blokada na 7 dni na koncie pozostaje. Rekord pobiłem próbując wyjąć 200 zł z bankomatu a kwota została zablokowana 3 razy i przez tydzień nie miałem dostępu. Plusem tego banku jest bardzo duża ilość bankomatów (PKO BP) oraz to, że płaską kartą można płacić w internecie.


mBank bez prowizji obsługują tylko bankomaty Euronet (kwota min. 50zł) i BZ WBK (min. kwota 10 zł) jednak i tych i tych jest mniej niż PKO BP. Oprócz polecenia zapłaty w mBank właściwie konto masz za darmo. Dodatkowo dosyć rozbudowany supermarket funduszami, hasła sms, i rachunek eMax plus który jednak jest wygodniejszy od jakiejkolwiek lokaty. Doceniam w tym banku również to, że informuje mnie o planowanych padach, a ostatnio kiedy padła cała VISA jako jedyny zdołał poinformować o tym na stronie Ogólnie jeśli mieszkasz w mieście w którym są bankomaty WBK i nie robi Ci problemu to, że niektóre wycieczki w Polske mogą Cię od tych bankomatów odciąć (wschód Polski co najwyżej euronet) to wybierz mBank. Inteligo oprócz płatności kartą przez internet i większej ilości bankomatów, moim zdaniem, nie ma niczego do zaproponowania.Pozdrawiam


Kiniu Kiniu
28.05.2010. 12:20

mbank czy inteligo

No wlasnie co tu wybrac doradzcie :)


zenek zenek
28.05.2010. 12:18

mbank najtanszy wg mnie

Mbank najtańszy jest wg mnie, wszystko praktycznie darmowe (konto, karta, przelewy) i to bez żadnych gwiazdek czy dodatkowych wymogów do spełnienia.Polecam


klient klient
28.05.2010. 12:16

a moze jednak MultiBank...

Jestem klientem Multi już z 5 lat i nigdy mnie nie zawiedli... prawie 3 000 bankomatow... Ja nic za prowadzenie konta nie płacę! Szczerze polecam (żeby nie było, mam jeszcze dwa rachunki bankowe ale praktycznie nie korzystam - wygoda i komfort Multi zepchnęło je na dalszy plan =D)Pozdrawiam!


rainman rainman
28.05.2010. 12:14

Opinia

W mBanku masz wszystko za free (prowadzenie, przelewy, karta bankomatowa). Ponad 3500 darmowych bankomatow.Jeśli nie interesuje Cie oprocentowanie konta, to polecam.


maksym maksym
28.05.2010. 12:14

Pierwsze konto - prosze o pomoc

Witam serdecznie.

Zmuszony przez pracodawce, musze zalozyc sobie konto bankowe. Chcialbym pokrotce przedstawic swoje mozliwosci finansowe i oczekiwania. Mianowicie przez pierwszy rok, moje zarobki beda oscylowac w granicach 1000 zlotych, najczesciej konto bedzie zasilane jednym przelewem, zas wyplaty beda generowane czesto, w niskich kwotach - drobne zakupy. Chcialbym aby moj bank nie pobieral prowizji za wyplacanie gotowki, za transakcje lub jesli jest to konieczne w jak najmniejszym stopniu. Nie zalezy mi na oprocentowaniu konta, chcialbym aby gotowka jak najmniej pracowala na koncie - wiec oprocentowanie nie gra roli co zrekompensować powinno jak najmniejszy koszt utrzymanie konta.


bogdan mowi banowy bogdan mowi banowy
15.05.2010. 13:21

Konta w bankach

BZWBK od 2009 roku podniósł tyle razy opłaty ze nie wiem czy polskie prawo na to zezwala z 50 gr za przelew trzeba płacic 1,50 fajnie 200% ceny wyjsciowej. INTELIGO jak i PKO goraco odradzam bo miałem duze przechery z 50 pln ktore bankomat mi nie wypłaci. reklamacja jak zwykle nic nie wykazała a pieniedzy nie zobaczyłem nie mowiąc o opłatach. MOJ ULUBIONY CITI BANK (BO TAM PRACOWAŁĘM) coz mam karte kredytowa i tylko bo konto to smiech na sali. drogo i usługi płatne ale nie działające. a karta kredytowa za darmo tylko trzeba grozic ze ja zamkniemy i oczywiscie ja uzywac. jak znamy zasady jej działania to przez 3 lata wydamy na nia 0 pln.mbank jest tani ale tez ma swoje małe grzeszki.jak na razie jestem w m banku bo nie mam fajniej alternatywy a szkoda.


Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia (3 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !