Porównanie kont dla emerytów i rencistów

Konta przygotowane z myślą o seniorach (emerytach i rencistach) oferuje na razie sześć instytucji: Bank Pocztowy, Bank BGŻ, Bank BPS, BZ WBK, Deutsche Bank PBC i PKO Bank Polski .
Konto dla emeryta lub rencisty porównanie
Aby skorzystać z oferty Konta Aktywni+ BZWBK i db Koneser w DB PBC wystarczy mieć 50 lat. Z kolei Bank Pocztowy wymaga jedynie, by klient otrzymywał świadczenia z tytułu renty lub emerytury - Konto Nestor jest więc dostępne nawet dla osób przed pięćdziesiątką. W Banku BGŻ, Banku BPS i PKO Banku Polskim trzeba do założenia konta dla emeryta mieć ukończone 60 lat.
Bankowi „seniorzy” emeryci i renciści mogą korzystać nie tylko niższej opłaty za prowadzenie, ale również taniej zlecać przelewy w placówkach i przez telefon. Bank Pocztowy nie pobiera opłat za prowadzenie konta. BZ WBK seniorom, którzy na konto otrzymują przynajmniej tysiąc złotych miesięcznie, również oferuje konto za darmo (pozostali zapłacą 3 zł). Z kolei Deutsche Bank nie pobierze opłaty za użytkowanie karty, jeśli klient wykona w miesiącu zaledwie jedną transakcję.
Ważnym atutem rachunków dla seniorów jest dostęp do szerokiej sieci bankomatów. BZ WBK, Deutsche Bank PBC, PKO Bank Polski i Bank Pocztowy umożliwiają korzystanie ze wszystkich bankomatów w kraju za darmo (Bank Pocztowy jednak ogranicza liczbę bezpłatnych wypłat do dwóch w miesiącu, każda następna kosztuje 4 zł). Jednak seniorzy mogą bezpłatnie wypłacać pieniądze nie tylko w oddziałach banku, ale też w każdej placówce Poczty Polskiej, więc z dostępem do gotówki nie ma problemu.
Bank BGŻ oddaje do dyspozycji seniorów ponad 3,7 tys. maszyn. Klient może wykupić dostęp do wszystkich bankomatów w kraju bez prowizji.
Rachunki dla emerytów to również dodatkowe usługi, często niedostępne dla klientów, którzy korzystają ze zwykłej oferty. Np. klienci Banku Pocztowego, którzy korzystają z Konta Nestor mogą bez opłat zamówić dostarczenie pieniędzy do domu przez listonosza.
PKO Bank Polski Konto Pogodne i Deutsche Bank PBC oferują posiadaczom konta pakiety pomocy domowej i medycznej –gdy np. dojdzie do awarii telewizora, pralki czy lodówki, mogą zadzwonić po specjalistę. Pakiety medyczne umożliwiają natomiast wezwanie lekarza na wizytę, konsultacje telefoniczne czy transport do szpitala. Ofertę assistance medycznego oferują posiadaczom kont dla seniorów także BZ WBK i Bank BPS.
Bank BGŻ proponuje seniorom zwrot części wydatków poniesionych w punktach ze zdrową żywnością i aptekach, pod warunkiem opłacenia rachunku kartą debetową do konta. Klient odzyskuje 1 proc. transakcji. Z kolei PKO BP razem z siecią aptek Dbam o Zdrowie przygotował program rabatowy 60+. Klient otrzymuje imienną kartę rabatową, która uprawnia do zniżek.
Eksperci sugerują, żeby przed decyzją o otwarciu specjalnego konta dla emerytów zastanowić się, czy chcemy korzystać z dodatkowych pakietów usług. Jeśli nie – na rynku jest sporo kont, które mogą być z punktu widzenia oszczędnego seniora nawet korzystniejsze, niż specjalna oferta.
Credit Agricole Konto dla Ciebie - Warto założyć? Jakie macie Opinie?:
Tami63 (Aż się boję, że coś się zmieni na gorsze jak czytam te wszystkie negatywne opinie. Ja mam jak najlepsze zdanie o tym banku...)
Konto w mBANKu z PREMIĄ 650 zł - Warto założyć?? Proszę o Opinie:
3gero (Mam konto w mbanku i jeśli chodzi o działanie ich systemu bankowego to nigdy od 10 lat nie doświadczyłem żadnych problemów....)
Konto w PKO BP - Warto założyć? Wasze Opinie?:
Daria (Mam konto od kilkunastu lat. Od jakiegoś roku były problemy po zmianie konta, pan Piotr D. Z Kraśnika zapewniał, że do mnie...)
Konto Getin Bank Proste Zasady - warto założyć? Proszę o opinie:
jola (Bardzo pozytywnie.„5% zwrotu na prostych zasadach” to oferta specjalna dla osób, które nie posiadają lub nie posiadały od ro...)