Konta bankowe · Rankingi · Wybieramy konto dla dziecka

Wybieramy konto dla dziecka

Opinie (2)

dziecko

Obecnie na komunię nie dajemy dzieciom złotych pierścionków, łańcuszków czy innych błyskotek jak niegdyś. Młodzież wieku szkolno-buntowniczego oczekuje iPooda, aparatu z lustrzanką, nowego laptopa. Czasami, aby sprostać ich oczekiwaniom, należałby wziąć kredyt gotówkowy. Cóż, albo my nie zdążamy za zamianami, albo nasze dzieci przewyższają nas pod względem przyswajania zmian.

Można wybrać też drogę środka, połączyć możliwość realizacji przez dziecko marzenia o nowym laptopie z nauką finansów, zachęcić do oszczędzania oraz rozważnego zarządzania finansami osobistymi.

Możemy uposażyć nasze dziecko w konto osobiste z saldem, wartości 50 % ceny nowego laptopa czy też innego wymarzonego przez naszą pociechę przedmiotu. Zachęcając do systematycznego oszczędzania na nowe cudo. Przy okazji nauczymy ich czym jest wartość pieniądza, jak obsługiwać konto bankowe, na co uważać przy wydawaniu etc. Taki prezent z wbudowanym walorem edukacyjnym.

Instytucje bankowe wyszły naprzeciw takowym pomysłom i oferują już rachunki dla młodzieży w wieku od 13 lat, co zresztą uregulowane jest prawem. Obecnie na rynku polskim jest w czym wybierać, jeśli chodzi o oferty kont bankowych skierowanych dla młodych. Banki sprytnie oferują konta osobiste dla dzieci w nadziei na zdobycie i utrzymanie klientów, którzy wkroczą na dobre w życie dorosłe wraz z etatową pracą, a więc stałymi wpływami. Przejdźmy jednak do przeglądu aktualnych ofert kont osobistych banków.

Porównanie kont osobistych dla dzieci i młodzieży

Nazwa banku Nazwa produktu Miesięczny koszt prowadzenia Przelew wewnętrzny Przelew zewnętrzny Opłata za wypłatę z bankomatu innego banku Miesięczna opłata za kartę debetową
mbank izzyKONTO 0 zł 0 zł 0 zł 5 zł 0 zł
Millenium Konto osobiste Junior 2 zł 0 zł 0,50 zł 5 zł 3 zł
multibank MultiKonto młodzieżowe 0 zł 0 zł 0 zł 5 zł 0 zł
bph sezam<26 0 zł 0 zł 0 zł 6 zł 5,5 zł
Deutsche Bank PBC db Smart 0 zł 0 zł 0 zł 6 zł 5 zł
wbk Konto<30 0 zł 0 zł 0 zł 5 zł 3 zł
pko PKO Konto Pierwsze 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 3 zł
boś Konto H2O 5 zł 0 zł 0,50 zł 3 zł 10 zł opłata roczna

polbank

Ale! Konto 0 zł 0 zł 0 zł 5 zł 0 zł
Meritum Meritum Konto Junior 0 zł 0 zł 0 zł brak danych 1 zł
Pekao Eurokonto kieszonkowe

0 zł

0 zł

0,50 zł

brak danych 0,99 zł
Kredyt Bank EkstraKonto Junior 1 zł 0 zł 0,40 zł 3 %, min. 5 zł 1 zł
Toyota

Click

0 zł 0 zł 0 zł 4,50 zł 1 zł
getin Konto Młodzieżowe 0 zł 0 zł 0 zł 5 zł 3,99 zł
BGZ Konto Maax 0 zł 0 zł 0,50 zł 2 % min 5 zł 2 zł

Źródło: opracowanie własne na podstawie stron internetowych banków.

Nasze porównanie obejmuje 15 ofert kont dla dzieci i młodzieży. Dolna granica wieku posiadacza rachunku bankowego to 13 lat, górna jest uzależniona od banku. W większości przypadków banki oferują produkt z przedziałem wiekowym 13-18 lat. Niektóre jednak zawyżają przedział wiekowy nawet do lat 30. Cóż podobno dziećmi jesteśmy przez całe życie.

Opłaty za korzystanie z karty debetowej są naliczane w przypadku małej aktywności klienta. Niektóre banki przy spełnieniu określonych warunków, np. dokonania miesięcznych transakcji przy wykorzystaniu kary debetowej na kwotę od 50 zł (PKO BP) nawet do 300 zł, zwalniają z owej opłaty. Ponieważ raczej nie przewidujemy tak dużej aktywności w płatnościach bezgotówkowych przez nasze pociechy, woleliśmy w tabeli uwzględnić miesięczne koszty korzystania z karty debetowej.

Niestety banki biją po kieszeni w przypadku wypłaty pieniędzy z bankomatów obcych banków. Jedynie PKO BP i Eurobank wprowadziły dla najmłodszych bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Część banków wprowadza takową możliwość, przy miesięcznej opłacie np. BGŻ, za kwotę 4 zł miesięcznie pozwoli się cieszyć nam z bezpłatnych bankomatów.

Miesięczny koszt takiej atrakcji kształtuje się przeważnie na poziomie 0 zł, niektóre banki wprowadzają miesięczną opłatę nawet do 5 zł, w przypadku BOŚ banku. Może by tak wybrać któreś konto, przelać malcowi kwotę 1000 zł, miesięcznie zasilać kieszonkowym, nauczyć oszczędzania i gospodarności od najmłodszych lat.
Opinie, oceny, komentarze (2 odpowiedzi) :

Dodaj swój komentarz »
piotrek piotrek
28.11.2011. 09:36

odp odn izzykonta

Marek:
Oczywiscie, mozesz wypłacać pieniedze karta bankomatowa, ktora otrzymasz jesli zaznaczysz to we wniosku o konto. Darmowe wyplaty wypłaty pieniedzy masz z ponad 3000 bankomatów sieci Euronet, BZWBK, eCARD, Cash4You


marek marek
28.11.2011. 09:35

izzy konto mbank

Witam mam 16 lat i chcę zalozyc izzy konto.Czy Jest Mozilwe wyplacanie pieniędzy?


Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

:


Copyright © 2005-2018 Bankowe-Konta.info
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie/rozpowszechnianie artykułów zabronione !